Kultura i rozrywka Wadowice

Jazz nad Skawą

Fot. Bogdan Szpila

To była iście królewska muzyczna uczta. Przez scenę w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach przewinęło się kilkudziesięcioro muzyków z całej Polski walczących o nagrody w Junior Jazz Festiwal.

Imprezę z ogromnym rozmachem zorganizowali (3-5 czerwca): Miasto Wadowice, Yamaha Szkoła Muzyczna Wadowice, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach oraz Wadowickie Centrum Kultury.

Uczestników konkursu oceniali wybitni specjaliści: Dorota Miśkiewicz (Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu), Ryszard Krawczuk (Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie), Bartosz Pernal (Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu), Paweł Brodowski (redaktor naczelny magazynu JAZZ FORUM), Marta Kula (Radio 357), Tomasz Hatylak (mecenas konkursu – Kancelaria PATH LAW), Krzysztof Odrobina (dyrektor festiwalu), Jan Kamiński (dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach).

Jurorzy nagrodzili:

Kategoria instrumentalista

Miejsce I: Tomasz Kusz
Miejsce II: Tymon Okolus
Miejsce III: Filip Hornik / Karol Hajkowicz

Kategoria wokalista:
Miejsce I: Kajetan Wolas
Miejsce II: Zuzanna Wajdzik / Zuzanna Pastuszka
Miejsce III: Julia Biłek

Kategoria zespół:
Miejsce I: Funky Bomba Trio Collective Project
Miejsce II: Sonar
Miejsce III: Fifty/Fifty oraz SFD Trio

Nagrodą Grand Prix jurorzy uhonorowali saksofonistę Jana Kusza z Poznania.

Artystycznej rywalizacji towarzyszyły codzienne jazzowe koncerty w kawiarni Galicjanka w Parku Miejskim oraz w Wadowickim Centrum Kultury.

Fot. Bogdan Szpila
navigate_before
navigate_next

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments