Na sygnale Wadowice Oświęcim

Jechał na haju

Fot. Wojciech Ciomborowski

Funkcjonariusze  Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy “wyeliminowali” z ruchu drogowego kierowcę, który wsiadł za kierownicę po narkotykach. Jak się okazało to nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił mężczyzna.

Do zdarzenia doszło w środę (7 sierpnia). Policjanci pilnujący bezpieczeństwa na oświęcimskich ulicach pojawili się około 16.00 na ul. Ceglanej. Zatrzymali do kontroli fiata seicento. Kiedy tylko kierowca pojazdu uchylił szybę, funkcjonariusze od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń marihuany. Ponadto u siedzącego za kierownicą 31–letniego mieszkańca  powiatu wadowickiego zauważyli nienaturalnie powiększone źrenice.

Podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli dwa woreczki. Jeden z zawartością amfetaminy, a drugi z  marihuaną. 31–latek przyznał, że kilka godzin przed zatrzymaniem palił marihuanę. Podejrzany o posiadanie narkotyków oraz kierowanie pod ich wpływem został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy. Policjanci  zatrzymali jego prawo jazdy. Do badań została pobrana mu krew.

Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego kierowcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments