Na sygnale

Jechał slalomem i wyjeżdżał poza pas ruchu. Miał prawie 3 promile!

Fot. Policja

Jechał slalomem i wyjeżdżał poza pas ruchu – okazało się, że kierowca osobowego renault miał prawie 3 promile alkoholu! Został ujęty przez policjanta w czasie wolnym od służby.

Paweł Buława, policjant Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Szczyrku, będąc w czasie wolnym od służby, jechał drogami Jeleśni i w pewnym momencie zauważył jadący slalomem i wyjeżdżający poza pas ruchu pojazd.

W pewnym momencie kierujący zjechał do pobliskiego sklepu spożywczego i udał się na zakupy. Policjant nie spuszczając kierowcy z oczu, wszedł za nim do sklepu i przy kasie sklepowej wyczuł od niego silną woń alkoholu. – Mężczyzna, opuszczając placówkę handlową, wsiadł do swego pojazdu i próbował odjechać, jednak dzięki czujności i determinacji naszego kolegi, jego zamiar nie doszedł do skutku – informuje bielska policja.

Paweł Buława podbiegł do samochodu, oznajmił kierującemu, iż jest policjantem, nakazując natychmiastowe opuszczenie pojazdu i przekazanie kluczyków. Kierujący początkowo oporował i nie chciał wykonać poleceń, lecz stanowcza postawa funkcjonariusza sprawiła, iż wysiadł z pojazdu.

Na miejsce niezwłocznie zostali wezwani funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jeleśni. Badanie alkomatem wykazało, iż kierowca osobowego renaulta miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

google_news