Bielsko-Biała Sport

Jedna z najzdolniejszych młodych siatkarek dołącza do BKS-u

Fot. BKS

18-letnia Karolina Drużkowska, uczennica SMS PZPS Szczyrk, która może występować jako przyjmująca i atakująca, w przyszłym sezonie będzie reprezentowała barwy BKS-u.

Aktualnie mierząca 194 cm siatkarka jest zawodniczką Elite Volley Małopolska. W dorobku ma 4. miejsce w Mistrzostwach Polski kadetek, a także występy w reprezentacji Polski minikadetek i kadetek. Została powołana także do reprezentacji Polski juniorek, ale z powodu kontuzji nie mogła w niej jeszcze wystąpić. W maju otrzymała także powołanie od trenera Jacka Nawrockiego do reprezentacji Polski seniorek i aktualnie przebywa na zgrupowaniu kadry w Szczyrku.

– Dysponuje fantastycznymi warunkami fizycznymi. Jest to duży talent, z którego polska siatkówka już w niedalekiej przyszłości powinna mieć pociechę – mówi Wiesław Popik, trener juniorek reprezentacji Polski i były szkoleniowiec bialskiego klubu, cytowany przez oficjalną stronę Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Bartłomiej Piekarczyk, obecny trener BKS-u, dodaje: – O Karolinie słyszałem wiele dobrego od trenerów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego i już jakiś czas temu zaczęliśmy się jej przyglądać. To bardzo utalentowana zawodniczka o rewelacyjnych warunkach fizycznych, przed którą oczywiście jeszcze wiele pracy, ale wierzę, że czas spędzony w Bielsku-Białej będzie dla niej kolejnym dużym krokiem w jej rozwoju sportowym.

W bielskim klubie informują, że nowa zawodniczka BKS-u ma nie tylko talent do siatkówki: rozwijała się pod kątem muzycznym w szkole muzycznej. Gra na fortepianie i gitarze oraz lubi śpiewać!

google_news