Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Jednostki OSP z powiatu bielskiego z dotacją

Dotację otrzyma między innymi jednostka OSP Kaniów. Fot. OSP Kaniów

Rada Powiatu Bielskiego zdecydowała o przeznaczeniu 210 tysięcy złotych dofinansowania dla 21 jednostek OSP z terenu powiatu bielskiego.

Taka decyzja zapadła podczas sesji Rady Powiatu. To oznacza, że każda z 21 jednostek otrzyma po 10 tys. zł.

– Na naszym terenie działają 42 jednostki ochotniczych straży pożarnych. Podobnie jak dotychczas, co roku będziemy wspierać połowę z nich. Podjęliśmy decyzję, aby podnieść wysokość pomocy z 5 do 10 tysięcy złotych. To efekt m. in. próśb, jakie wpływają do nas o dofinansowanie zakupów sprzętu potrzebnego do likwidacji zdarzeń czy dostosowania obiektów do wymaganych standardów garażowania i przechowywania pojazdów. Widzimy jaka jest rzeczywistość, jak często żywioł powala drzewa, sieje zniszczenie. Ratownicy potrzebują wsparcia, bo sprzęt i odzież ochronna zużywają się, a sporo to kosztuje. Stąd decyzja, za zgodą radnych poprzedniej i obecnej Rady Powiatu Bielskiego, aby angażować się w pomoc gmin w tym zakresie – mówi starosta bielski Andrzej Płonka (Bezpartyjni Rodzina, Prawo, Wspólnota).

Jednostki OSP, które otrzymają wsparcie to: Janowice, Kaniów, Buczkowice, Godziszka, Bronów, Dziedzice w Czechowicach-Dziedzicach, Zabrzeg, Rudzica, Wieszczęta, Roztropice, Świętoszówka, Międzyrzecze Górne, Międzyrzecze Dolne, Bujaków, Czaniec, Porąbka, Kozy, Wilkowice, Dankowice, Hecznarowice i Stara Wieś. Pozostałe jednostki OSP mają otrzymają wsparcie w tej samej wysokości w przyszłym roku.

google_news