E-edukacja Cieszyn

Jedyne takie półkolonie w Cieszynie. Dzieci uczą się życia w “dorosłym mieście” (FOTO)

Fot. z archiwum Stowarzyszenia “Twórczy Rozwój”

W Cieszynie trwa półkolonia „Małe Miasto Cieszyn”, organizowana przez Stowarzyszenie „Twórczy Rozwój” na terenie Szkoły Podstawowej nr 5. Jej program jest pełen atrakcyjnych warsztatów i zajęć. Z pewnością nie ma w nim miejsca na nudę!

Uczestnicy półkolonii od poniedziałku, 19 lipca, spotykają się z przedstawicielami różnych zawodów, poznając szczegóły poszczególnych profesji i próbując swoich sił w różnego rodzaju zadaniach. – Głównym założeniem projektu jest symulacja życia w prawdziwym „dorosłym mieście”, która jest atrakcyjną i łatwą do przyswojenia formą wychowania ekonomicznego. Dzieci poprzez aktywną zabawę uczą się, że pieniądze zarabia się wykonując pracę. Mają też szansę zdobyć pierwsze doświadczenia w zarządzaniu finansami w fikcyjnej „małomiasteczkowej” walucie, a nawet poznają zagadnienia podatków – wyjaśnia Monika Kurek z cieszyńskiego Stowarzyszenia „Twórczy Rozwój”. Organizatorzy zaprosili do prowadzenia warsztatów przedstawicieli wielu zawodów.

W programie znalazły się także atrakcje przygotowane przez rekonstruktorów z Cieszyńskiego Rodu Golęszyc, mini konkurs pierwszej pomocy, gra terenowa, turniej gier podwórkowych, warsztaty z klockami czy trening twórczości.

We wszystkich zajęciach dzieci uczestniczą bezpłatnie, a wszystko dzięki grantowi, jaki pozyskało Stowarzyszenie “Twórczy Rozwój” z Fundacji BGK. Na koniec, w piątek, 23 lipca, o 14.00 odbędzie się koncert umuzykalniający, po którym nastąpi zamknięcie bram “Małego Miasta Cieszyna”.

Fot. Stowarzyszenie “Twórczy Rozwój”

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments