Wydarzenia Cieszyn

Jedziesz do pracy za granicę? Nie zapomnij dokumentów!

Fot. Krzysztof Marciniuk

Pamiętajcie, że od 15 marca obowiązują ograniczenia na przejściach granicznych. Osoby przekraczające granicę w celach zawodowych czy służbowych, muszą mieć ze sobą potwierdzające ten fakt dokumenty.

Każda osoba przekraczająca granicę w celach zawodowych lub służbowych zobowiązana jest mieć ze sobą paszport bądź dowód osobisty. Osoby zatrudnione w czeskich firmach powinny mieć ponadto ze sobą umowę o pracę lub zaświadczenie o zatrudnieniu wystawione przez pracodawcę. Prywatni przedsiębiorcy, prowadzący w Republice Czeskiej działalność gospodarczą, powinni mieć przy sobie zaświadczenie potwierdzające prowadzenie tej działalności. W każdym innym przypadku przekroczenie granicy i powrót do Polski skutkuje obowiązkiem odbycia 14-dniowej domowej kwarantanny!

Zmiany funkcjonowania na granicy reguluje rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu zagrożenia epidemicznego.

W związku z zamknięciem granic w Republice Czeskiej, osoby podróżujące służbowo do Polski, także zobowiązane są do posiadania przy sobie poza paszportem lub dowodem osobistym – zaświadczenia z pracy, umowę o pracę bądź potwierdzenie prowadzenia działalności gospodarczej.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
717233
717233
3 lat temu

Zgadzam się z przedmówcą.

M. Luter
M. Luter
4 lat temu

List urzędowy powinno się przeczytać trzy razy. Fursten brieff sol man drey mal lesen.