Wiceprzewodniczący Rady Gminy Jeleśnia i zarazem sołtys Sopotni Małej Władysław Gruszka chciał, aby radni podjęli deklarację „Gmina Jeleśnia wolna od ideologii LGBT”!
Propozycję złożył na początku majowej sesji, chcąc, aby punkt w tej sprawie wprowadzono pod obrady, odczytując treść tej deklaracji (przytaczamy ją w pisowni oryginalnej):
– W związku z wywołaną przez niektóre samorządy gmin i powiatów dotyczących promocji ideologii LGBT, radni gminy Jeleśnia deklarują zakaz wprowadzania promocji powyższej ideologii w gminie Jeleśnia. Dla dobra życia, rodziny i naszych dzieci deklarujemy: 1. Nie zgadzamy się na sprzeczne z prawem wprowadzanie funkcjonariuszy o politycznej poprawności w szkołach, przedszkolach i urzędach publicznych. 2. Nie dopuścimy, aby do szkół mieli wstęp gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją dzieci w myśl światowej organizacji WHO. 3. Będziemy wspierać rodziców, aby to oni mieli wpływ na wychowanie swoich dzieci, a także wpływ na kształt wychowania dzieci w szkołach. 4. Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz sterowania poprawności politycznej w zawodach wykonywanych na terenie naszej gminy, na przykład nauczycieli, przedsiębiorców zatrudniających uczniów na praktykach oraz urzędnikach zatrudnionych w administracji publicznej – wyliczał wiceprzewodniczący Władysław Gruszka, dodając: – Deklaracja Rady Gminy Jeleśnia jest odpowiedzią na rozszerzającą się ideologię LGBT i jej negatywny wpływ i inspirowanie w sferę życia publicznego, a jednocześnie zapobieganie skutkom jakiejkolwiek próby jej wprowadzania na terenie naszej gminy.
Propozycja ta mocno zaskoczyła połowę radnych gminnych. Przewodniczący Jerzy Feliks zwrócił się do radnych, aby nie dopuścić, by taki apel znalazł się w porządku sesji. Za jego wprowadzeniem pod obrady opowiedziało się 7 radnych (Kazimierz Dybek, Andrzej Góra, Władysław Gruszka, Andrzej Michulec, Irena Niewdana, Marek Pierlak i Kazimierz Płaza). Również 7 było przeciwko (wszyscy z klubu Dla Ludzi: Marcin Dendys, Jerzy Feliks, Dariusz Gąsiorek, Wiesław Głuchaczka, Łukasz Hulbój, Henryk Janik i Piotr Pawlica). Nieobecny na sesji był radny Ryszard Nowak. Tym samym deklaracja nie weszła pod obrady, a w dalszej części sesji nie było dyskusji na ten temat.
Wiceprzewodniczący Władysław Gruszka znany jest z konserwatywnych poglądów i aktywności w środowisku Kościoła katolickiego. Działa między innymi w Radzie Parafialnej w Sopotni Małej. W 2012 roku dopominał się, aby Rada Gminy Jeleśnia podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia apelu o przyznanie koncesji telewizyjnej dla TV Trwam (czyli telewizji ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka z Torunia) na multipleksie cyfrowym. Radni przyjęli taki apel 30 marca 2012 roku.
nie no tak poważnie, to nikt normalny nie chce pederastów, nad czym się tu zastanawiać
Radny Gruszka wolny od rozumu.Tego nie potrzeba przegłosowywać.To widać,słychać i czuć.
Podobnie jak niejaki @ Tadeusz
Wszyscy nawiedzeni powinni modlić się o deszcz, bo słoneczko zbyt mocno w główkę przygrzało.
Wicie hermenegicośtam,kiedyś takim dyżurnym pojebańcem był niejaki STAN.Świeć Panie nad jego pomroką.
.
Ciekawe ilu obrońców lgbt chciałoby, aby ich dzieci się w tym umoczyły…
Aby się w czymś umoczyć, najpierw to coś musi być zidentyfikowane w gminie Jeleśnia. Jest? Kto to stwierdził w gminie, wiceprzewodniczący? Na jakiej podstawie?
Patrząc na ułożoną treść deklaracji wiceprzewodniczącego, na pewno da sobie radę i z treścią instrukcji do postępowania proceduralnego.
Jeśli wiceprzewodniczący przeforsował w przeszłości apel o Trwam, na pewno da radę z LGBT. Ale lepiej niż deklaracja byłoby aby radni przegłosowali postępowanie proceduralne. Konkretnie krok po kroku instrukcja jak postępować w sprawie LGBT.
BRAWO dla Wice!!! Reszta to strusie….
Propozycja zaskoczyła tylko połowę radnych i mało co byłaby wprowadzona pod obrady. Kto wie czy nie będzie w przyszłości. Trudno o komentarz.
Polecam panu Gruszce przeczytać książkę Umberto Eco – Imie róży.
Pan Gruszka chciał zaistniec. Jego percepcja świata to sredniowiecze.
Bardzo dobrze,że ta propozycja została odrzucona.