Wydarzenia Cieszyn

Dochodziło tu do mnóstwa wypadków. Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej w Ustroniu po remoncie!

Fot. ZDW w Katowicach

Na tą wiadomość czekali kierowcy nie tylko z powiatu cieszyńskiego. W Ustroniu oddano już przebudowane skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 941 z ul. Kozakowicką i Dominikańską.

Na tym skrzyżowaniu dochodziło do mnóstwa wypadku, w tym kilku śmiertelnych. Inwestycja była więc długo wyczekiwana nie tylko przez kierowców. – Przebudowa skrzyżowania DW 941 w Ustroniu o wartości 13,7 mln zł to nie tylko inwestycja związana z poprawą jakości infrastruktury, ale przede wszystkim z bezpieczeństwem uczestników ruchu. Na tym odcinku dochodziło do wielu groźnych wypadków i budowa sygnalizacji świetlnej oraz elementów poprawiających bezpieczeństwo, na pewno przyczynią się do ograniczenia tych niebezpiecznych zjawisk. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania technologiczne, inwestujemy w rozwój dróg w całym regionie, ale to właśnie bezpieczeństwo jest naszym priorytetem – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski. Umowę na modernizację drogi podpisano we wrześniu 2022 roku. Wartość prac oszacowano na 13,7 mln zł.

Fot. ZDW w Katowicach

Chodziło o przebudowę ul. Katowickiej na skrzyżowaniu z drogami powiatowymi – ul. Kozakowicką i Dominikańską. Główne prace polegały na wykonaniu elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym m.in. budowie chodników w obszarze skrzyżowania, przebudowie istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych, odwodnieniu (kanalizacja deszczowa i rowy drogowe), a także przepustu pod koroną drogi wojewódzkiej, budowie kanału technologicznego, sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu dróg, przebudowie sieci oświetleniowej i kolidujących sieci uzbrojenia terenu.

Fot. ZDW w Katowicach

Warto podkreślić, że drogi wojewódzkie w regionie przystosowane są do maksymalnego nacisku osi 11,5 tony. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach stosuje najnowsze rozwiązania techniczne. Konstrukcja drogi została wykonana z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technologii. Warstwy bitumiczne zostały wykonane z asfaltów wysokomodyfikowanych. Przewidywana trwałość dróg przebudowywanych i budowanych przez ZDW w Katowicach wynosi aż 50 lat. Oznacza to, że w tym czasie nie będzie konieczności ich gruntownej przebudowy.

Fot. ZDW w Katowicach

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lendos
Lendos
17 dni temu

Dlaczego nie zrobiono pasów rozbiegowych w prawo z Dominikańskiej i z Kazakowickiej, tylko kierowcy muszą czekać na jednym pasie do skrętu w prawo, jazdy prosto i skrętu w lewo? Tak trudno pomyśleć?

mieszkaniec
mieszkaniec
20 dni temu

A morawiecki nie przemówi,ze to dzięki pisowi i to oni zrobili?

czytelnik.
czytelnik.
19 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Tuska wina , pewnie by powiedział.

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy
20 dni temu

“Stawiamy na nowoczesne rozwiązania technologiczne” zróbmy 6 światła na krótkim odcinku drogi (7km) poza obszarem zabudowanym… kurtyna

Damian z Gliwic/Ustronia
Damian z Gliwic/Ustronia
20 dni temu

Za to w Wielkiej Brytanii, Francji i innych krajach na takich drogach jest wiele rond, czasami co kilometr… Też jestem zawodowym kierowcą.

Lendos
Lendos
17 dni temu

Skoczów poszedł po rozum do głowy i przebudowujie takie skrzyżowanie. A W Ustroniu najtaniej, nic ro, że kierowcy zjeżdżający z Dominikańskiej w kierunku Skoczowa i z Kazakowickiej w kierunku Ustronia będą musieli czekać kilka zmian świateł, bo nie wybudowano rozbiegówki.

nie wiadomo
nie wiadomo
21 dni temu

Fajnie, trwałość 50 lat ale ile lat gwarancji? Jeśli droga wojewódzka to może wojewoda powinien się wypowiadać a nie marszałek?

wiadomo
wiadomo
21 dni temu
Reply to  nie wiadomo

Pieniądze są z budżetu państwa a nie marszałkowskie.