Wydarzenia Wadowice

Jezioro Mucharskie: Kąpiel wzbroniona!

Fot. Bogdan Szpila

Upalne dni kuszą odpoczynkiem nad wodą. Wójt Mucharza przypomina i ostrzega – Jezioro Mucharskie nie jest przystosowane do rekreacji!

Mimo upływu lat (!) od przekazania zbiornika do użytku, infrastruktura rekreacyjna nad Jeziorem Mucharskim jest więcej, niż skromna. Aktualnie jedynym miejscem udostępnionym turystom jest przystań w Jaszczurowej, skąd wypływa stateczek turystyczny. Wójt Mucharza Renata Galara informuje i ostrzega mieszkańców oraz turystów pisząc między innymi – „Przypominam, że na obecną chwilę zbiornik nie jest przystosowany do rekreacji, dlatego proszę o zapoznanie się z Regulaminem Korzystania z Obszaru Zbiornika Wodnego Świnna Poręba, który jest dostępny na stronie Wód Polskich pod adresem: https://krakow.wody.gov.pl/regulamin-zbiornika.

Póki co nad Jeziorem Mucharskim właściciel – Wody Polskie – nie wyznaczył żadnych stref przeznaczonych do kąpieli. Punkt Regulaminu zbiornika mówiący, iż „Kąpiel może obywać się wyłącznie w miejscach wyznaczonych (…)” póki co jest „martwy”…

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sławomir M
Sławomir M
4 dni temu

Najlepiej krytykować. Wody Polskie i Kierownictwo zbiornika bardzo serdecznie traktują żeglarzy i innych użytkowników . Nie robią problemów w ramach powszechnego korzystania z wód . Nikt za nikim nie chodzi i nie sypie mandatami Co dwa dni bywam nad zbiornikiem i co prawda widuję motorowodniaków ale panuje kultura w pełnym tego słowa znaczeniu .Nikt nie szaleje . Generalnie normalne odpowiedzialne zachowanie . Aż dziw bierze że ludzie potrafią być normalni bez Policji i mandatów nad sobą . Nawet wypoczywający nad zbiornikiem z powodu braku koszy …. zachowują się odpowiedzialnie i zabierają ze sobą śmieci . Co prawda zdarzają się przypadki… Czytaj więcej »

Wiesia
Wiesia
7 dni temu

Wielka szkoda, że nikt nie zadbał o inne formy wypoczynku. Nie tylko chodzi o pływanie. Gdzie najprostsza infrastruktura, chociażby ławeczki, aby odpocząć i nacieszyć się pięknymi widokami, spokojem. A gdzie mala gastronomia? czy punkty z napojami, przekąskami itp. To zwykłe marnotrawstwo potencjału tego miejsca. Nie wystarcza z daleka popatrzeć na to wszystko na stojąco . Po tylu latach opowieści “jakie tu będzie piękne miejsce rekreacji ” – jest pięknie, ale pusto. Dziwię się gospodarzom tego terenu, że mogą że spokojem patrzeć na to i nic nie robić.

wik
wik
8 dni temu

Pani wójt wypełnia w Mucharzu tyko 1 czynność gorliwie bierze wielka… wypłatę raz w miesiącu. ..

Maria Nowacka Nowacka
Maria Nowacka Nowacka
8 dni temu

nie do wiary jak można tak traktować nas, podatników. Pani Wójt przypomina że nie wolno się kąpać, ale milczy, że po jeziorze buszują szaleńcy na skuterach wodnych i motorówkach z silnikami o mocy daleko przekraczającej dozwoloną. Nikt nie reaguje na wędkarzy łowiących z wysp, na które nie wolno nawet dobijać łodzią, spacerowicze chodzą po tych wyspach z psami, choć to ptasie wyspy i rezerwat. Nie ma żadnego nadzoru nad jeziorem, nikt nie egzekwuje przepisów, które są na stronie jeziora, i są ogłoszone a więc obowiązują!!! już nie wspomnę o fakcie , że do końca lipca czasza jeziora miała być uprzątnięta,… Czytaj więcej »

krak
krak
8 dni temu

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd! Na planie zbiornika zieloną linią zaznaczone są miejsca, w których kąpiel dozwolona jest na własną odpowiedzialność. Jest to kilkaset metrów linii brzegowej. Jeśli Wójt jest tak nieudolna, że nie umie wykorzystać potencjału turystycznego tego miejsca to mieszkańcy powinni jej to uświadomić przy następnych wyborach. Wystarczy nawieźć trochę piasku.

Hermenegilda
Hermenegilda
9 dni temu

Niech Wody Polskie wytłumaczę, że jako firma państwowo traktuje Jezioro Mucharskie jako dobro prywatne. Zdaje się, że wójt Mucharza kierująca na regulamin autorstwa Wód Polskich już to wie.