Wydarzenia Sucha Beskidzka

Jordanów: Mieszkańcy zdecydowali

Fot. Wojciech Ciomborowski

Znane są już wyniki tegorocznego budżetu obywatelskiego Jordanowa. Warto zauważyć, że w wyborze inwestycji, która doczeka się realizacji w 2020 roku wzięła pokaźna ilość mieszkańców.

Na terenie Jordanowa mieszka około 5,3 tys. osób, ale na propozycje zgłoszone do budżetu obywatelskiego mogły głosować wyłącznie mające ukończone 16 lat, a tych jest około 4,5 tys. Tymczasem przy urnach pojawiło się ich 1159. Można zatem śmiało napisać, że wyboru dokonał co czwarty mieszkaniec miasta mający prawo decydowania. Do urn trafiły 1084 ważne głosy, a 75 było nieważnych. Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł projekt „Świetlica dla Naszych Dzieci” zakładający modernizację i doposażenie świetlicy w Szkole Podstawowej, który poparło 975 osób (89,94 proc.). Inwestycja pochłonie 60 tys. zł. Na projekt „Zakup wyposażenia świetlicy widowiskowo-szkoleniowej w Domu Strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie” oddano 91 głosów (8,39 proc.), a na „Poprawa jakości życia mieszkańców Jordanowa poprzez remont i podniesienie atrakcyjności drogi, prowadzącej na górę Przykiec – Krętą ścieżką poprzez las” – 18 głosów (1,67 proc.).

3
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
3 Komentarzy
HermenegildaZaryteHermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zaryte
Gość
Zaryte

Myślałem, że mieszkańcom zależeć będzie na nowych ujęciach czystej wody głębinowej. Pytanie – kto pokierował ich myśleniem. Ile mieszkańców/myślenia/ ma Jordanów??? Zapomnieli o problemie wody pitnej?

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Taki temat nie na BO.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Jak to władze zrobiły, że zmobilizowały co czwartego mieszkańca? Może da się i w innych gminach tylko, że władzy musi mocno zależeć na frekwencji.