Wydarzenia Sucha Beskidzka

Jordanów: Można chwalić lub ganić

Fot. Edyta Łepkowska

Petenci ratusza w Jordanowie mogą teraz do woli skarżyć się na urzędników. Albo wręcz przeciwnie – wystawić im laurkę. Mogą też zgłaszać propozycje, jak usprawnić pracę Urzędu Miasta. A wszystko to anonimowo.

 

Wzorem szefów innych miast i gmin, burmistrz Jordanowa Andrzej Malczewski postanowił zasięgnąć opinii mieszkańców na temat pracy w ratuszu. Prosi ich o wypełnienie anonimowej ankiety, dostępnej w urzędzie oraz na jego stronie internetowej. Kwestionariusz zawiera 8 pytań, na które można odpowiedzieć, zaznaczając jedną z gotowych odpowiedzi. Dotyczą one głównie jakości obsługi w ratuszu, ale również czytelności informacji zamieszczanych na urzędowym portalu. Na formularzu ankiety jest też miejsce na wpisanie własnych uwag i spostrzeżeń. Wypełniony druk należy wrzucić do urny umieszczonej przy drzwiach wejściowych do urzędu.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Hermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Brawo za otwarcie w Jordanowie. Nie jest to takie powszechne, że włodarze w gminach chcą znać oficjalnie opinię na temat pracy urzędu i udostępniają ankietę. Plotki szczególnie w gminach wiejskich – owszem. A jeszcze mniej chcą udostępniać wyniki ankiety. Do skutecznego rządzenia wystarczy jak radni będą przegłosowywać sporządzane przez włodarza projekty uchwał a w zamian otrzymywali wsparcie miejsc zainteresowania. Głos mieszkańców jest zwykle ważny tuż przed wyborami.