Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Jordanów: Przedszkolaki dla dziadków, rodzice dla dzieci

Fot. Przedszkole Miejskie w Jordanowie

Wyjątkowe i pełne wzruszeń były zorganizowane w sali widowiskowej Domu Strażaka w Jordanowie obchody Dnia Babci i Dziadka, a przygotowane przez dzieci z miejscowego Miejskiego Przedszkola wraz z wychowawcami  i… rodzicami. Na maluchy także czekała niespodzianka.

Można śmiało napisać, że jordanowska impreza, w której wzięło udział ponad… 400 osób była trzypokoleniowym spotkaniem. W wypełnionym po brzegi Domu Strażaka zebrali się dzieci, rodzice, dziadkowie oraz grono pedagogiczne, a gościem specjalnym był burmistrz Jordanowa Andrzej Malczewski, który szybko pojawił się na scenie wraz z Andrzejem Śliwą jednym z radnym miejskich, ale w tym przypadku założycielem oraz przewodniczącym komitetu „Jordanowianie dla Przedszkolaków”. Na ręce dyrektor Danuty Pindel przekazali symboliczny czek opiewający na 5141 zł zebranych na zakup sprzętu multimedialno-edukacyjnego dla dzieci z Miejskiego Przedszkola w Jordanowie. Pieniądze spożytkowano na zakup telewizora z 60 calowym ekranem wraz z kinem domowym, projektora cyfrowego oraz ekranu multimedialnego. – Jest mi niezmiernie miło że mogłem osobiście złożyć ten symboliczny czek na ręce pani dyrektor. Oczywiście akcja nie udałaby się gdyby nie dobroć mieszkańców i przedsiębiorców z terenu Jordanowa za co serdecznie wszystkim dziękuję. Mam wielką nadzieję, że sprzęt zakupiony z tych funduszy pomoże gronu pedagogicznemu w pracy nad rozwojem naszych dzieci poprzez naukę oraz zabawę – mówi Andrzej Śliwa.

Przewodniczący komitetu podkreślił, że przedszkole działa prężnie, a grono pedagogiczne jest bardzo wysoko wykwalifikowane i ma znakomite podejście do dzieci. – Trzeba pamiętać, że miejskie przedszkole jest to jednostka finansowana z budżetu lokalnego, przez co niejednokrotnie brakuje tych funduszy na różnorodne cele. Jako radny poczułem obywatelski  obowiązek pomocy najmłodszym naszym mieszkańcom i założyłem komitet, aby wspomóc Miejskie Przedszkole i zapewnić dzieciom odpowiednie metody kształcenia w celu ich jak najlepszego rozwoju – dodał, dziękując za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki komitetowi i radnemu Tadeuszowi Gackowi. Danuta Pindel nie kryła radości, a dziękując gratulowała burmistrzowi obrotnych radnych.

A, że słowa o znakomitej pracy wykonywanej przez wychowawców przedszkola nie były wypowiedziane po próżnicy przede wszystkim przekonali się zaproszeni dziadkowie i babcie. Zaprezentowały się przed nimi wszystkie grupy wiekowe, a wyjątkowością pokazu było to, że dzieci występowały z rodzicami. Ba, dziewczynki występowały z ojcami, którzy musieli między innymi wcielić się w trudną rolę tancerzy baletowych i towarzyskich, a chłopcy z mamami. Odwracając  wzrok od sceny i zaglądając w oczy seniorom można było dostrzec jak te szklą im się ze wzruszenia na widok tańczących wnuków i wnucząt, jak i rzecz jasna własnych pociech. Na koniec maluchy  wręczyły swoim dziadkom upominki.

Fotorelacja: Archiwum Przedszkola Miejskiego w Jordanowie

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o