Wydarzenia Sucha Beskidzka

Jordanów: Spore zmiany

Fot. Edyta Łepkowska

Inauguracyjna sesja Rady Miasta w Jordanowie wzbudziła spore zainteresowanie wśród mieszkańców. Wkrótce po jej zakończeniu na ulicach można było usłyszeć ożywione rozmowy pomiędzy osobami, które oglądały internetową transmisję obrad oraz tymi, które nie miały takiej możliwości.

 

Trudno się dziwić tej ciekawości, bo we władzach miasta nastąpiły duże zmiany. Zamiast Iwony Bilskiej, u steru Jordanowa stoi teraz Andrzej Malczewski, wymianie uległo też dziewięcioro radnych. Przewodniczącym samorządu został Konrad Turchan, zaś jego zastępcą Krzysztof Gruca. W czasie pierwszej sesji odbyły się również wybory szefów poszczególnych komisji Rady Miasta. Na czele Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów stanął Henryk Pena. Komisją Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Miasta pokieruje Iwona Turchan. Przewodniczącym Komisji Przestrzegania Prawa, Porządku Publicznego, Ochrony Środowiska i Pomocy Społecznej został Tadeusz Gacek, a Komisji Rewizyjnej – Piotr Pudo. Na szefa Komisji Skarg, Wniosków i Petycji wybrano Andrzeja Śliwę, zaś Komisję Statutową poprowadzi Krzysztof Gruca.

 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

 

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
1 rok temu

Wreszcie w miejsce pychy i próżności poprzedniej ekipy wchodzą normalni ludzie. Szkoda, że w spadku otrzymują zrujnowane miasto i wadliwie wykonane prace na drogach. To są te”podwaliny dla rozwoju miasta” jak chwaliła się pani B, a “skok cywilizacyjny” to chyba w te dziury. Nie łatwe zadanie przed nowymi.

Maria
Maria
1 rok temu

Na to czekaliśmy !

Jozef
Jozef
1 rok temu

Brawo!