Wydarzenia Sucha Beskidzka

Józef Bałos nadal starostą

Józef Bałos został ponownie wybrany na starostę powiatu suskiego. Fot. Wojciech Ciomborowski

Za radnymi zasiadającymi w Radzie Powiatu Suskiego inauguracyjna sesja. Podczas niej wybierali nie tylko swojego przewodniczącego i jego zastępców, ale także starostę, wicestarostę oraz członków zarządu. Zmiany są kosmetyczne.

Nowym, starym starostą został zgodnie z przewidywaniami Józef Bałos, którego kandydaturę poparło 15 głosujących, 2 było przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu. Nie doszło również do zmiany na stanowisku wicestarosty. Wciąż to stanowisko zajmować będzie Zbigniew Hutniczak. Do zarządu weszli jeszcze Piotr Surzyn (był w zarządzie w poprzedniej kadencji), Krzysztof Chudzik oraz Joanna Stypuła.

Przewodniczącym Rady Powiatu Suskiego nadal będzie Ryszard Hadka (otrzymał  14 głosów „za”, 1 „przeciw”, a 6 radnych wstrzymało się od głosu). Jego zastępcą, tak jak dotychczas będzie Tomasz Spannbauer (17 głosów „za”, 3 „przeciw”, 1 wstrzymał radny się od głosu). Niedawno zdecydowano, że w tej kadencji przewodniczący będzie miał nie jednego, ale dwóch zastępców.  Drugie stanowisko zastępcy przewodniczącego RPS powierzono Czesławie Madoń (jej kandydaturę poparło 15 radnych, a po trzech było „przeciw” i wstrzymało się od głosu), która dotychczas była członkinią zarządu.

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

navigate_before
navigate_next

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Partyzant z wyciętego lasu
Partyzant z wyciętego lasu
5 lat temu

Żal patrzeć. Nie ma na zdjęciach przez wszystkich uwielbianego “człowieka” który wybrał stolyce zamiast naszego powiatu.:)