Wydarzenia Wadowice

Józef Cholewka nie żyje

Józef Cholewka. Fot. Archiwum UM w Wadowicach.

W wieku 69 lat zmarł Józef Cholewka, wieloletni samorządowiec, społecznik, pomysłodawca i organizator koncertów strażackich orkiestr dętych “Strażacy Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie”.

Śp. Józef Cholewka był radnym od 1990 r., sprawując między innymi funkcje przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Wadowicach, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej oraz Inicjatyw Gospodarczych i Rozwoju, długoletni sołtys, członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP W Warszawie, członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Krakowie, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wadowicach, wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Wadowicach, Honorowy Naczelnik OSP Chocznia, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej i za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej.

Ostatnie pożegnanie śp. Józefa Cholewki odbędzie się w kościele parafialnym w Choczni w sobotę, 25 września o godzinie 12.00.

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
1 miesiąc temu

Duża postać, stos. młody wiek, kondolencje dla rodziny, bliskich.
A to nie wprowadzą w Wadowicach dzień żałoby?, w Oświęcimiu wprowadzono 5.

Aleksander
Aleksander
1 miesiąc temu

R.I.P.