Wydarzenia Żywiec

Józef Stopka w Zarządzie Powiatu Żywieckiego

Józef Stopka. Fot. Z archiwum Józefa Stopki

Podczas dzisiejszej (27 maja) sesji Rady Powiatu Żywieckiego uzupełniono skład Zarządu Powiatu Żywieckiego.

Przypomnijmy, że 6 maja radni wybrali zarząd na nową kadencję. Starostą ponownie został Adrian Midor (PiS), a wicestarostą Stanisław Kucharczyk (Porozumienie Samorządowe). Członkami Zarządu Powiatu zostali Tadeusz Pal i ponownie Jan Witkowski (obaj z PiS). Wówczas nie został wybrany piąty członek Zarządu Powiatu, a starosta Adrian Midor stwierdził, że kandydat ma „nieuregulowany status prawny”. Nie powiedział przy tym, o co i o kogo chodzi. O tych wyborach pisaliśmy – TUTAJ.

Kolejna sesja zaplanowana na 27 maja nie wskazywała, że wybrany zostanie brakujący członek Zarządu Powiatu. Ale sprawa wyboru została wprowadzona do porządku obrad. Tu starosta Adrian Midor zaproponował kandydaturę Józefa Stopki (Porozumienie Samorządowe), kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Żywcu. O tym, że Józef Stopka będzie kandydatem już kilkanaście dni wcześniej informowała „Kronika Beskidzka”.

W tajnym głosowaniu za wyborem Józefa Stopki na członka Zarządu Powiatu opowiedziało się 20 osób. Cztery były przeciwko, a 2 wstrzymały się od głosu. Tu przypomnijmy, że Józef Stopka był już nieetatowym członkiem Zarządu Powiatu w latach 2014-2018.

Jak poinformował nas Dariusz Szatanik, rzecznik Starostwa Powiatowego w Żywcu, Józef Stopka został wybrany na nieetatowego członka Zarządu Powiatu. To oznacza, że będzie otrzymywał miesięczną dietę w wysokości ponad 3,7 tys. zł (do tej pory około 2,5 tys. zł – dane na podstawie informacji starostwa z 2022 roku). Czy status nieetatowego członka Zarządu Powiatu zostanie zmieniony na etatowego, czyli znacznie droższego w utrzymaniu? Pokaże to przyszłość…

google_news