E-edukacja Cieszyn

Jubileusz strumieńskiej szkoły

Fot. UM Strumień

60 lat stuknęło Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. Jubileuszowe uroczystości rozpoczęto od mszy świętej pod przewodnictwem biskupa diecezji bielsko – żywieckiej Romana Pindla w Sanktuarium Świętej Barbary.

Wydarzenie uświetnił program słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów, nawiązujący do historii szkolnictwa w Polsce i w Strumieniu, a także do patronów szkoły – Powstańców Śląskich. O przygotowanie uczniów zadbali nauczyciele: Tamara Nowok, Marcin Puzoń oraz Katarzyna Pająk. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć występu Chóru Szkolnego Canzonetta. Dopełnieniem była wystawa zdjęć obejmująca m.in. czasy budowy szkoły. Jubileusz był okazją także do nadania sztandaru. Uroczyście został on poświęcony podczas mszy świętej. – Szkoła to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. W ciągu 60 lat istnienia placówki przez jej mury przewinęło się kilka tysięcy dzieci i kilkuset nauczycieli. To uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły tworzą jej niepowtarzalny klimat. Wszyscy uśmiechamy się całym sercem, patrząc jak niesamowicie ta szkoła przez lata istnienia rozkwitła – mówiła burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Uroczystości w strumieńskiej placówce ruszyły lawinę wspomnień i wzruszeń. Przez lata szkoła zmieniała się i dzisiejsza placówka nie przypomina już w niczym tej sprzed 60 lat. To nowoczesna szkoła z bogatym wyposażeniem i interaktywnymi narzędziami pracy. Beata Greń dyrektor placówki zaprezentowała podczas obchodów bogaty dorobek szkoły. W budynek został także wmurowany pamiątkowy list.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments