Sport Cieszyn

Jubileuszowe zmagania na stawie w Pruchnej

Fot. UM Strumień

W Pruchnej, 18 lipca odbył się Jubileuszowy Konkurs Wędkarski. W zawodach wzięło udział aż 45 miłośników ryb, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

Konkurs został zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu już po raz dziesiąty. Dobra zabawa towarzyszyła zawodnikom od samego rana, zwłaszcza, że na uczestników czekał jubileuszowy tort. W kategorii starszych wędkarzy zwyciężył Jacek Melich z Drogomyśla. W sumie złowił ryby o wadze 4,494 kg. Niewiele mniej udało się złapać Kazimierzowi Plucińskiemu z Drogomyśla, który ze stawu wyciągnął ryby o wadze 4,370kg, co ostatecznie dało mu drugą lokatę. Ostatnie miejsce na podium należało do Czesława Dziendziela ze Strumienia (waga złowionych ryb: 4,298 kg).

Wśród młodszych zawodników najlepszy okazał się Łukasz Paliczka z Bąkowa (waga złowionych ryb: 6.85 kg). Drugi był Paweł Czypionka ze Strumienia (waga złowionych ryb: 2.912 kg), a trzeci Mikołaj Wiewióra ze Strumienia (waga złowionych ryb: 2.286 kg). Puchar za najcięższą rybę powędrował to Czesława Dziendziala, na którego wędkę złapał się karp o wadze 2,264 kg.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments