Bielsko-Biała Sport Czechowice-Dziedzice

Justyna Iskrzycka ze złotym medalem w kajakowych mistrzostwach Europy! WIDEO

Justyna Iskrzycka zdobyła złoty medal w K1 1000 m podczas Mistrzostw Europy Seniorów na Węgrzech.

14 czerwca Justyna Iskrzycka wywalczyła pierwszy złoty medal dla Polski w kajakarstwie podczas tych mistrzostw. Polka – relacjonuje Polski Związek Kajakowy – niemal przez cały dystans nie tylko prowadziła, ale także powiększała przewagę i z uśmiechem wpłynęła na metę.

– Zawsze się uśmiecham jak płynę. Zawsze, gdy jest pełna mobilizacja i w końcówce jadę, jak to się mówi, za wszystkie pieniądze, to się ten uśmiech pojawia. Myślę, że nasza siła leży w całej grupie. Tworzymy świetny team i nawzajem się napędzamy. I widać, że mimo, iż nie ma tutaj reprezentacji olimpijskiej, to wciąż jest grupa mocnych dziewczyn, które sobie świetnie radzą na arenie międzynarodowej. Tutaj mam jeszcze dwie osady i myślę, że mamy szansę powalczyć o najwyższe trofea, bo dobrze nam się pływa i wiemy, że jako grupa jesteśmy mocne – powiedziała po odebraniu złotego medalu.

Z kolei 15 czerwca Justyna Iskrzycka zdobyła srebrny medal podczas finału K4 Woman 500 m. W czwórce startowała z Sandrą Ostrowską, Julią Olszewską i Katarzyną Kołodziejczyk.

google_news