Sport Cieszyn

Kacper Sztuka dołącza do Red Bull Junior Team

Młody kierowca z Cieszyna został kierowcą juniorskiego programu Red Bull.

Rok 2023 to przełomowy czas dla Kacpra Sztuki. Tytuł mistrzowski we włoskiej F4 oznaczał zdobycie najważniejszego sukcesu w karierze, który pokazały jego umiejętności i talent. Dzisiaj spełnia się kolejne marzenie Polaka. Kacper dołączył do Red Bull Junior Driver Program – oficjalnego programu rozwojowego młodych kierowców, który należy do aktualnych mistrzów świata Formuły 1. To ogromne wyróżnienie i wejście do grona najbardziej utalentowanych kierowców na globie.

Dzisiaj mogę to powiedzieć oficjalnie: dołączam do Red Bull Junior Team! To dla mnie spełnienie marzeń. Wejście do juniorskiego programu zespołu Formuły 1 jest zawsze ogromnym wyróżnieniem. Jednak reprezentowanie mistrzowskiej ekipy to osiągnięcie zupełnie nowego poziomu! Jestem dumny i wdzięczny za możliwość dalszego rozwoju mojej kariery. To motywacja do jeszcze cięższej pracy oraz stawiania sobie poprzeczki jeszcze wyżej. Dam z siebie 100%, aby wykorzystać tę szansę! Trzymajcie mocno kciuki! – powiedział Kacper Sztuka.

Red Bull Junior Team to program rozwojowy dla młodych kierowców prowadzony przez Red Bulla, w celu zidentyfikowania potencjalnych przyszłych gwiazd Formuły 1. Takie wsparcie otrzymują tylko ci kierowcy, którzy mają niepodważalny talent do trwałej kariery w Królowej Motorsportu.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments