Sport Cieszyn

Kacper Sztuka gotowy do debiut po przedsezonowych testach w Bahrajnie

Kacper Sztuka #08 MP Motorsport © 2024 Dutch Photo Agency Bahrain (BAH) Feb 11-13, 2024 – Pre-season testing at Bahrain international Circuit.

Kacper Sztuka jest na ostatniej prostej przed swoim debiutem w FIA Formula 3 Championship. Właśnie ukończył przedsezonowe testy, gdzie przez trzy dni poznawał gospodarza inauguracyjnej rundy – tor Sakhir.

Pełna stawka 30. kierowców stawiła się w Bahrajnie. Tradycyjnie pierwsze dni upłynęły pod znakiem m.in. obowiązków medialnych, których efekty poznamy za około 2 tygodnie podczas otwierającej rundy sezonu 2024.

Pierwszy dzień zaskoczył całą stawkę rzęsistym deszczem. W ten sposób aktywności na torze zostały znacząco ograniczone. Kolejne dni stały już pod znakiem pogody bardziej charakterystycznym dla tego regionu świata.

Kacper w trakcie trzech dni przejechał w sumie 146 okrążeń. W czasie ich trwania wspólnie z zespołem MP Motorsport przeprowadzili kilkanaście symulacji wyścigowych oraz kwalifikacyjnych, a ponadto mieli okazję dostosować ustawienia samochodu do różnych warunków. To daje solidny bagaż doświadczeń na ostatniej prostej przygotowań do pierwszego wyścigu Formuły 3 w karierze.

Wspaniale było powrócić za kierownicę Formuły 3 i poczuć ponownie prawie 400 koni mechanicznych podczas przyspieszania. Tor Sakhir przypadł mi do gustu od pierwszych okrażeń i to pomimo deszczu, który wszystkich zaskoczył podczas tych testów. Kolejne dni upłynęły już pod znakiem dominacji suchej nawierzchni, dzięki czemu mogliśmy popracować nad ustawieniami i wyczuciem samochodu. Wykonaliśmy wspólnie z zespołem MP Motorsport bardzo dobrą pracę, która z pewnością zaprocentuje na starcie sezonu. Cieszę się szczególnie, że coraz lepiej rozumiem pracę opon, która różni się od innych serii wyścigowych, a to przekłada się na pewność w prowadzeniu. Teraz przede mną ostatnia prosta przygotowań, aby za 2 tygodnie być optymalnie przygotowanym do debiutu – podsumował oficjalne testy Kacper Sztuka

google_news