Sport Cieszyn

Kacper Sztuka, ramadan, pustynia i Bahrajn, czyli start sezonu FIA Formula 3™ Championship lada chwila

Fot. Kacper Sztuka

Pora na ostateczne odliczanie do sezonu FIA Formula 3™ Championship. Kacper Sztuka zadebiutuje w tym cyklu już w tym tygodniu.

Minione tygodnie po powrocie z przedsezonowych testów aktualny mistrz włoskiej F4 miał bardzo pracowite. Obowiązki medialne, przygotowania kondycji fizycznej i mentalnej oraz wizyta w symulatorze Red Bulla. Wszystko po to, aby w Bahrajnie zaprezentować się z najlepszej możliwej strony.
Tor Sakhir od kilku lat przejął rolę gospodarza rundy otwierającej kalendarz Formuły 1. Wraz z nią na Półwyspie Arabskim ścigać się będą również najważniejsze serie juniorskie na ciekawej nitce o długości 5,412 kilometra położonej na pustyni.

Z uwagi na Ramadan, weekend wyścigowy w Bahrajnie rozgrywany jest między czwartkiem a sobotą. Pierwszy dzień to jedyny 40-minutowy trening i półgodzinne kwalifikacje. W piątek ruszą do sprintu, gdzie czołowa dwunastka wystartuje w odwróconej kolejności. Z kolei w sobotę ustawią się na polach startowych do wyścigu głównego zgodnie z kolejnością wyników kwalifikacji.

– Odliczanie do mojego debiutu w FIA Formula 3 Championship dobiega końca. Ja już jestem w Bahrajnie, gdzie wraz z moim zespołem MP Motorsport przygotowujemy się do otwierającej rundy. Wtorek i środa spędzimy na tematach organizacyjnych, ale już w czwartek zacznie się prawdziwa rywalizacja. Przed nami jedyny treningi i ważne kwalifikacje, które pokażą nasze możliwości na resztę weekendu wyścigowego. Nastawiam się na dużo nauki i wyciąganych szybko wniosków. Po cichu liczę na czołową dwunastkę w kwalifikacjach, bo to daje możliwość walki w czołówce od samego początku – zapowiada swój debiut Kacper Sztuka.

google_news