Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale

Kaczyce: Pożar odpadów chemicznych na terenie dawnej kopalni…(Aktualizacja)

Fot. OSP Kaczyce/Facebook

Pożar odpadów chemicznych na terenie dawnej kopalni w Kaczycach…

Trwają działania strażaków z udziałem kilkunastu zastępów zawodowych i ochotniczych. Nieoficjalnie wiemy, że palą się chemikalia składowane w hali na terenie dawnej lokomotywowni.
O rozwoju sytuacji postaramy się poinformować, po uzyskaniu bliższych danych…

Aktualizacja

Sytuacja jest opanowana. Strażacy rozpoczęli działania po 17.30. Na miejscu okazało się, ogniem zajęte były beczki z nieznaną substancją chemiczną, zgromadzone w pobliżu metalowych drzwi hali. Paliło się około 10 procent zgromadzonych chemikaliów w beczka 100 – 300 litrów.

Nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia w głąb hali. Pożar został stłumiony przy użyciu ciężkiej piany. O przyczynie pojawienia się ognia trudno mówić. Zajmie się tym policja – dowiadujemy się od st. kpt. Michała Pokrzywy, oficera prasowego cieszyńskich strażaków.

Nie miejscu są inspektorzy WIOŚ, prokurator, grupa operacyjna cieszyńskiej policji i przedstawiciele władzy gminy Zebrzydowice. Trwa zabezpieczanie terenu…

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kazimierz
kazimierz
10 dni temu

niedawno pisano ,ze trzeba pociągnąć do odpowiedzialności właściciela tego chemicznego składowiska w byłej kopalni i teraz w ten sposób załatwia się sprawy.

zfrustrowany
zfrustrowany
13 dni temu

Utylizacja po polsku. Normy przekroczone 500%. Bolą zatoki, głowa, kaszel ale ch***. Przecież każdy jeden to patriota pierwszy do wieszania flagi. Na zachodzie zwierzęta oddychają zdrowszym powietrzem niż ludzie w tzw. Polsce.

m.
m.
14 dni temu

“Właściciele” już dawno dostali nakaz pozbycia się tych środków z tego miejsca. Zbliżał się ostateczny termin na zrobienie tego to próbowali się pozbyć tej chemii najprostszym sposobem. Tylko szkoda że nielegalnie i ze szkodą dla mieszkańców i okolicznej przyrody…