Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kajetan Kajetanowicz wicemistrzem świata! Kolejne podium polskiego duetu w WRC (ZDJĘCIA)

Fot. z serwisu prasowego Kajto.pl

Polacy dopięli swego! Po fenomenalnym sezonie i emocjonującym finale Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak stanęli na podium Rajdowych Mistrzostw Świata 2021. Załoga LOTOS Rally Team w rewelacyjnym stylu zaliczyła najlepszy sezon w historii, wielokrotnie wygrywając z najszybszymi załogami świata i udowadniając, że są jednymi z najlepszych. Walka o triumf trwała do końca ostatniego odcinka specjalnego i mimo świetnego tempa Kajetanowicz ostatecznie cieszy się z tytułu wicemistrza świata. Polacy sięgnęli po trzecie z rzędu podium w sezonie, co również jest unikatowym osiągnięciem. Cała Polska dziś świętuje!

Fot. z serwisu prasowego Kajto.pl

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak mają za sobą wyjątkowy sezon. Polacy pokazali nie tylko doskonałe tempo, ale także wielką skuteczność. Na siedem startów sześciokrotnie stawali na podium, zajmując drugie miejsca w Estonii, Hiszpanii i zakończonym właśnie Rajdzie Monza, a wygrywając w Portugalii, na Sardynii i w Grecji. Po drugim miejscu w sezonie 2019 (kategoria WRC 2) i trzecim w ubiegłym roku (kategoria WRC 3), duet LOTOS Rally Team sięga po kolejne podium. Kajetanowicz ukończył zmagania jako wicemistrz świata, Szczepaniak (z racji zmiany pilota u głównego konkurenta, Yohana Rossela) – z tytułem mistrzowskim. Sukces ten nie byłby możliwy, gdyby nie ogromne wsparcie strategicznego partnera, Grupy LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Fot. z serwisu prasowego Kajto.pl

– Tegoroczne Rajdowe Mistrzostwa Świata dobiegają właśnie końca. To nasz najlepszy sezon, od kiedy ścigamy się wśród najszybszych rajdowych załóg na świecie. Trzy wygrane rajdy, łącznie sześć podiów w siedmiu startach dało wicemistrzostwo świata! Choć do głównego celu zabrakło tak niewiele, mogę wracać do Polski z podniesionym czołem. Chciałbym podziękować mojemu zespołowi LOTOS Rally Team, który pokazał, że nawet w najtrudniejszych chwilach potrafi się zmotywować i zademonstrować ogromne serce do walki. Dziękuję naszym kibicom, których doping zawsze ma dla mnie wielką wartość. Dziękuję naszym partnerom, bez których walka o tytuł nie byłaby w ogóle możliwa. Jak zawsze, osobne podziękowania kieruję w stronę swojej rodziny, która najlepiej wie, jak wiele wysiłku kosztowała mnie ta gra – kocham Was i pamiętajcie, że jesteście dla mnie najważniejsi! – komentował zawodnik LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz.

Fot. z serwisu prasowego Kajto.pl

Fot. z serwisu prasowego Kajto.pl

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Rajd Monza 2021 – nieoficjalna klasyfikacja WRC 3:

  1. Crugnola/Ometto (Włochy, Hyundai i20 N Rally2) 2:48:15,5 s
  2. Rossel/Renucci (Francja, Citroën C3 Rally2) +4,0 s
  3. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +7,1 s
  4. Munster/Louka (Luksemburg/Belgia, Hyundai i20 N Rally2) +1:31,5 s
  5. De Tommaso/Ascalone (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:11,4 s
  6. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:29,1 s
  7. McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 N Rally2) +2:40,5 s
  8. Perico/Turati (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +5:09,0 s
  9. Dall’Era/Brovelli (Włochy, VW Polo GTI Rally2) +8:40,4 s
  10. Roncoroni/Brusadelli (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +9:01,5 s

Droga Kajetanowicza i Szczepaniaka do kolejnego podium w Rajdowych Mistrzostwach Świata:

Rajd Chorwacji (22-25.04) – 1. miejsce
Rajd Portugalii (20-23.05) – 1. miejsce
Rajd Sardynii (3-6.06) – 8. miejsce
Rajd Estonii (15-18.07) – 2. miejsce
Rajd Akropolu (9-12.09) – 1. miejsce
Rajd Katalonii (14-17.10) – 2. miejsce
Rajd Monza (18-21.11) – 2. miejsce

Fot. z serwisu prasowego Kajto.pl

Fot. z serwisu prasowego Kajto.pl

google_news