Sport Cieszyn

Kajetanowicz i Szczepaniak już po Rajdzie Polski

Fot. Kajetan Kajetanowicz

ORLEN 80. Rajd Polski rozpoczął się dla nich świetnie, bywali na podium, natomiast gorszy czas przyszedł w sobotę.

– Od początku trzymaliśmy bardzo mocne tempo jazdy, będąc w samej czołówce najlepszych zawodników świata kategorii WRC2 i WRC2 Challenger.  Niestety, spory pech i uderzenie w kamień zmusiło nas do skorzystania z Super Rally, ale dzięki Waszemu dopingowi wróciliśmy na trasę w niedzielę. Ostatniego dnia zgarnęliśmy jeszcze OSowe zwycięstwo, dołączając go do dwóch, które wygraliśmy w piątek. Myślę, że jasno pokazaliśmy naszą determinację i serce do rajdów!
Jednak najważniejsi jesteście Wy, kibice! Ten rajd pozostanie w mojej pamięci dzięki widokowi polskich flag, dźwiękowi trąbek i tysiącom uśmiechniętych twarzy – powiedział Kajetan Kajetanowicz na mecie w Mikołajkach.
Załoga z ustronianinem za kierownicą zajęła w tym rajdzie 35. pozycję. Wygrała ekipa: Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1 Hybrid). Za Finami, ze stratą wynoszącą 28,3 s, uplasowali się ich zespołowi koledzy – Elfyn Evans i Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1 Hybrid). Na najniższym stopniu podium stanęli Francuzi –Adrien Fourmaux i Alexandre Coria (Ford Puma Rally1 Hybrid),
google_news