Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kajetanowicz w świątyni prędkości. Jutro finałowa pętla Rajdu Estonii

Fot. serwis prasowy Kajto.pl

Zakończył się sobotni etap Rajdu Estonii, w którym, podobnie jak wczoraj, pierwsze skrzypce grała pogoda. Deszcz utrudniał jeszcze bardziej rywalizację na piekielnie szybkich, szutrowych odcinkach specjalnych. Coraz szybciej jadą Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy dzień zakończyli trzecim czasem na osiemnastej próbie! Polacy są sklasyfikowani na szóstej pozycji w kategorii WRC 2.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak kontynuują skuteczną i szybką jazdę, która pozwala im trzymać się z dala od problemów. Reprezentanci LOTOS Rally Team uzyskiwali dzisiaj m.in. trzykrotnie piąty i raz trzeci rezultat, dzięki czemu umocnili się na szóstej pozycji w kategorii WRC 2.

– To był zwariowany dzień, pełen zmiennych warunków, wielu hop i dużych prędkości. Nasza rajdówka nosi ślady walki, więc było bardzo ciekawie. Druga pętla to jazda w naprawdę głębokiej koleinie i przyznam szczerze, że chyba nigdy w karierze w takiej nie jechałem. Po południu było już całkiem nieźle, kilka czasów sprawiło, że uśmiech zagościł na mojej twarzy. Przed nami niedziela, czyli tak naprawdę jedna długa pętla bez serwisu. Jak zawsze zrobimy wszystko co w naszej mocy, a ja będę się starał jechać z prawą nogą wyprostowaną przez cały czas – mówił Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team, rajdowiec z Ustronia.

Na niedzielny etap złożą się odcinki Raadi (6,58 km), Kanepi (16,48 km) i Kambja (15,95 km). Dużym utrudnieniem dla zawodników będzie brak serwisu przed ich ponownym przejazdem. Wyniki poznamy około godziny 14.00 czasu polskiego.

Rajd Estonii określany jest przez kibiców mianem świątyni prędkości. Trasy tej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata są bardzo szybkie i widowiskowe, przez co przyciągają tłumy fanów, również z naszego kraju. Polacy licznie przybyli na miejsce, by dopingować swoich rodaków, na czele właśnie z liderami kategorii WRC 2, czyli Kajetanem Kajetanowiczem i Maciejem Szczepaniakiem. Duet LOTOS Rally Team, po zdobyciu podiów w Chorwacji, w Portugalii i w Kenii, przybył do Estonii z zamiarem walki o kolejne punkty do klasyfikacji sezonowej. Wymagająca konkurencja, składająca się między innymi z byłych reprezentantów zespołów fabrycznych, nie ułatwia im tego zadania.

Fot. serwis prasowy Kajto.pl

Rajd Estonii 2022 – nieoficjalna klasyfikacja WRC 2 po OS 18:

Mikkelsen/Eriksen (Norwegia, Škoda Fabia Rally2 evo) 2:16:32,7 s
Suninen/Markkula (Finlandia, Hyundai i20 N Rally2) +10,6 s
Bulacia/Vallejo (Boliwia/Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +50,8 s
Lindholm/Hämäläinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:07,1 s
Huttunen/Lukka (Finlandia, Ford Fiesta Rally2) +1:52,2 s
Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:22,0 s
Fernández/Coronado (Chile/Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +3:40,6 s
Linnamäe/Drew (Estonia/Wielka Brytania, VW Polo GTI Rally2) +4:40,9 s
McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 N Rally2) +4:45,4 s
Johnston/Kihurani (Stany Zjednoczone, Citroën C3 Rally2) +7:47,8 s

 

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments