Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Kajto dziękuje kibicom. A szczególnie czytelnikom “Głosu” (wideo)

Piękna sprawa… Mistrz Kajetan Kajetanowicz dziękuje naszym Czytelnikom “Głosu Ziemi Cieszyńskiej” za głosy w sportowym plebiscycie – a my życzymy zdrowia i szybkiego spotkania z rodziną! Oczywiście gratulujemy kolejnej wygranej.

 

 

Oto wyniki 21. edycji Plebiscytu Na Najlepszego Sportowca, Drużynę i Trenera Powiatru Cieszyńskiego w 2019 roku.

SPORTOWCY

1. Kajetan Kajetanowicz (Ustroń, Automobilklub Polski) – drugi sezon z pilotem Maciejem Szczepaniakiem startował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata w kategorii WRC-2 – zajął drugą lokatę w generalce, rywalizując w Rajdzie Korsyki (3. miejsce) w Rajdzie Sardynii (2.), w Rajdzie Niemiec (3.), w Rajdzie Turcji (1.), w Rajdzie Katalonii (3.). Zwycięstwo w Rajdzie Warszawskiej Barbórki i Kryterium Asów na Karowej.
2. Mateusz Malina (Ustroń) – brązowy medal w Głębokościowych Mistrzostwach Świata Federacji AIDA, w konkurencji CNF (stały balast bez płetw), potrójny medalista Basenowych Mistrzostw Europy we freedivingu w Stambule (złoto, srebro i brąz).
3. Michał Haratyk (KS Sprint Bielsko-Biała/Kostkowice) – złoty medal w pchnięciu kulą w Halowych Mistrzostwach Świata, halowy mistrz Polski, wicemistrz Polski na otwartym stadionie.
4. Mateusz Ligocki (AZS AWF Kraków/Cieszyn) – srebrny medal Mistrzostw Polski w snowcrossie.
5. Janusz Rokicki (IKS Cieszyn) – podwójny złoty medalista (pchnięcie kulą i rzut dyskiem) podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski; piąta lokata w pchnięciu kulą na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Doha.
6. Antorni Olszar (KK Gliwice/Cieszyn) – brązowy medal w kategorii juniorów w Górskich Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym.
7. Piotr Żyła (WSS Wisła) – start w Mistrzostwach Świata (19. w konkursie na dużej skoczni, 4. w konkursie drużynowym); 4. miejsce indywidualnie w generalce Pucharu Świata, 19. lokata w generalce 67. Turnieju Czterech Skoczni; 8. lokata w generalce Letniej Grand Prix; złoty medal indywidualnie w Letnich Mistrzostwach Polski.
8. Paweł Wąsek (WSS Wisła) – 6. miejsce w indywidualnym konkursie skoków narciarskich podczas Mistrzostw Świata Juniorów, w generalce Pucharu Kontynentalnego 15. miejsce. Udane starty w Letnim Pucharze Kontynentalnym.
9. Dominik Bury (MKS Istebna) – starty w Mistrzostwach Świata i Pucharze Świata seniorów, czołowe lokaty w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Mistrz Polski seniorów i młodzieżowców w biegach na 15 km techniką dowolną i 30 km techniką klasyczną; wicemistrz Polski seniorów i mistrz młodzieżowców w sprincie.
10. Katarzyna Wąsek (SRS Czantoria Ustroń) – złoto w slalomie równoległym, srebro w slalomie podczas Mistrzostw Polski, starty w zawodach Pucharu Europy; udział w Uniwersjadzie Zimowej; miejsca na podium w zawodach FIS Cup.

DRUŻYNY

1. UKS Beskidy Ustroń (Paweł Ciaś, Grzegorz Panfil, Mateusz Kowalczyk, Jaroslav Pospíšil, Piotr Matuszewski) – mistrzowie Polski seniorów w tenisie ziemnym w hali.
2. WSS Wisła (Artur Kukuła, Bartosz Czyż, Szymon Jojko, Tomasz Pilch) – srebrny medal Letnich Drużynowych Mistrzostw Polski w skokach narciarskich.
3. LUKS Orlik Goleszów (Anna Stanieczek – Przemysław Konecki) podwójne złoto w mikście w Halowych i Letnich Mistrzostwach Polski w łukach bloczkowych.

TRENERZY

1. Tadeusz Krężelok, Jarosław Hulawy, Mirosław Kapaś (MKS Istebna) – biegi narciarskie.
2. Jan Szturc (WSS Wisła) – skoki narciarskie.
3. Aleksander Panfil (UKS Beskidy Ustroń) – tenis ziemny.

W gronie sportowców po raz trzeci z rzędu (a piąty w sumie) Czytelnicy „Głosu” miano naj, naj, naj przyznali mistrzowi kierownicy spod Równicy. Wśród trenerów nastąpiła zmiana lidera. Niepodzielnie panujący od kilkunastu lat Jan Szturc (WSS Wisła) został w tym sezonie zdetronizowany przez trio „istebniańskich muszkieterów”: Krężeloka-Hulawego-Kapasia. Rywalizację drużyn wygrali tenisiści ziemni UKS Beskidy Ustroń, którzy już stawali na podium w naszym plebiscycie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments