Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kajto gotowy do startu

Fot. Marcin Snopkowski/kajto.pl

Rajd Niemiec – jedna z eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata WRC 2, to kolejny cel załogi Kajetan Kajetanowicz – Maciej Szczepaniak. Ten start jest czwartym w tym sezonie. Rajdowe zmagania potrwają od 22 do 25 sierpnia.

Po przeprowadzonych testach Kajetanowicz wybrał auto na niemieckie trasy. Zdecydował się na volkswagena polo GTI R5. – Jesteśmy po dwóch dniach udanych testów, sprawdziliśmy bardzo dużo: opony, nastawienia amortyzatorów i dyfrów. W trakcie testów mieliśmy zmienną pogodę, co też jest dobre, bo daje poczucie pewności, że jesteśmy przygotowani na różne warunki – powiedział Kajto przed wyjazdem z kraju.

Rajd Niemiec to czwarty start Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka w tym sezonie w WRC 2. Ostatnim rajdem był Rajd Sardynii, który przejechali skodą fabią R5. Jak kibice pamiętają, załoga Lotos Rally Team po czterech wymagających dniach rywalizacji i dziewiętnastu odcinkach specjalnych, finiszowała na drugiej pozycji w kategorii WRC 2.

Organizatorzy Rajdu Niemiec przygotowali dla załóg 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 340 km. Jedną z wizytówek tych zawodów są wąskie trasy z wieloma nawrotami przebiegające wśród winnic. Tłumy kibiców z pewnością pojawią się na kultowym odcinku Panzerplatte, rozgrywanym na terenie wojskowego poligonu. Drogi są tam szerokie, ale na ich krawędziach ustawiane są tzw. hinkelsteiny, czyli betonowe bloki przeciwczołgowe. Trzymamy kciuki!

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments