Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kajto na chorwackim asfalcie. Premierowy start

Fot. z serwisu Kajto.pl

Rajdowe Mistrzostwa Świata po raz pierwszy zawitały na asfaltowe drogi Chorwacji. Właśnie od tej rundy swój sezon w WRC rozpoczynają reprezentanci Lotos Rally Team, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak.

Rajd Chorwacji mierzy łącznie ponad 300 kilometrów odcinków specjalnych, wytyczonych na zachód od Zagrzebia. Organizatorzy przygotowali dziesięć odcinków specjalnych, każdy z nich pokonywany będzie dwukrotnie. Do startu zgłoszono 65 załóg. Polacy jadą najnowszą wersją Škody Fabii Rally2 Evo.

Bardzo się cieszę, że tutaj jestem. Nowy rajd asfaltowy w kalendarzu będzie sporym wyzwaniem dla wszystkich kierowców – nawet tych, którzy mają większe doświadczenie na wąskich, mocno podbijających i zabrudzonych odcinkach specjalnych, z dużą ilością szczytów. Dobra pogoda może być złudna, ponieważ w lasach na pewno będzie dużo brudu na drodze. Jest także wiele miejsc, w których można ciąć zakręty nawet całą szerokością samochodu. Trudność tego rajdu polega w dużej mierze na zmiennej przyczepności nawierzchni, która w jednym zakręcie może zmienić się nawet kilka razy, ale wykonaliśmy masę pracy, by dobrze się do tego przygotować. Wszyscy jesteśmy w podobnej sytuacji, jedziemy na tych samych, bardzo dobrych oponach. My walkę o tytuł zaczynamy od tego rajdu, ale są też i tacy zawodnicy, którzy mają za sobą już kilka rajdów i są w tak zwanym „uderzeniu”. Patrzymy jednak na siebie, chcemy cieszyć się każdym metrem trasy. Jesteśmy pozytywnie nastawieni i chcemy rozkręcać nasze tempo od samego początku – komentuje Kajetan Kajetanowicz.

Walka o zwycięstwo w rajdzie rozpocznie się w piątek od odcinka Rude – Plešivica (6,94 km). Następnie załogi pokonają odcinki Kostanjevac – Petruš Vrh (23,76 km), Jaškovo – Mali Modruš Potok (10,10 km) oraz Pećurkovo Brdo – Mrežnički Novaki (9,11 km). Po serwisie zlokalizowanym w Zagrzebiu zawodnicy o 15.01 rozpoczną drugą piątkową pętlę. Sobota będzie najdłuższym, liczącym prawie 122 km dniem rajdu, na który złożą się dwukrotnie pokonywane odcinki Mali Lipovec – Grdanjci (20,30 km), Stojdraga – Gornja Vas (20,77 km), Krašić – Vrškovac (11,11 km) oraz Vinski Vrh – Duga Resa (8,78 km). Niedzielna rywalizacja rozpocznie się od najdłuższej próby rajdu, oesu Bliznec – Pila (25,20 km). Pierwszy przejazd zacznie się o godzinie 7:20, a drugi o 10.11. Oes Zagorska Sela – Kumrovec (14,09 km) zostanie rozegrany o 8.38, a następnie o 13.18, jako kończący rywalizację Power Stage.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments