Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Kajto w Walii

Fot. K. Kajetanowicz/Facebook

Załoga Lotos Rally Team Kajetan Kajetanowicz – Maciej Szczepaniak, zdecydowała się na kolejny start i walkę o punkty w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC 2. W najbliższy weekend zadebiutują w Rajdzie Walii.

Zawody potrwają od 3 do 6 października. Do pokonania są w sumie 22 odcinki specjalne, a ich łączna długość wynosi około 310 km. Rajdowe odcinki są bardzo zróżnicowane pod względem przyczepności. Trasy prowadzą pośród gór, na drogach żwirowych, często w intensywnym deszczu.

– Do trudności, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć dochodzi fakt, że jeszcze nigdy wcześniej w tym rajdzie nie braliśmy udziału. Trasy będą ciekawą niespodzianką, która bardzo nas intryguje. Nie wiemy czego możemy się spodziewać. Z pewnością ten rajd będzie wymagający. Na odcinkach przyjdzie nam się zmierzyć z bardzo silnymi konkurentami. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych i często występujących intensywnych opadów deszczu, można spodziewać się gorszej widoczność i śliskich dróg. Pomimo tego będziemy się bardzo starać i na pewno damy z siebie wszystko – powiedział Kajto przed wyjazdem z Polski.

Podium w Rajdzie Turcji dało ustrońskiemu kierowcy pierwsze miejsce w generalce WRC 2. Celem załogi jest utrzymanie pozycji lidera do końca rywalizacji. Do końca sezonu zostały już tylko trzy rajdy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments