Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kajto (znowu) mistrzem Europy

W 64-letniej historii Rajdowych Mistrzostw Europy nie było dotąd przypadku, by jedna załoga zdobyła trzykrotnie miano najlepszych na Starym Kontynencie. Dokonali tego ustronianin Kajetan Kajetanowicz i krakowianin Jarosław Baran.

Tegoroczna rywalizacja liczyła 8 rund i prawie 1700 kilometrów. Historyczny sukces przyniósł rozgrywany w ten weekend i zamykający Mistrzostwa Europy Rajd Łotwy. Załoga Kajetanowicz – Baran ma więc na koncie tytuły mistrzów zdobyte pod rząd w latach 2015, 2016 i 2017, a ponadto cztery tytuły rajdowych mistrzów Polski z lat 2010, 2011, 2012 i 2013.

Kajetanowicz i Baran zapewnili sobie tytuł za sezon 2017 już po pierwszym dniu ścigania na Łotwie. Z powodu awarii auta po uderzeniu w drzewo, musiał bowiem wycofać się ich główny rywal, Bruno Magalhães (Portugalia). Osiągnięcie tegorocznego sukcesu i poprzednich – jak podkreśla ustroński kierowca – to wynik wielu lat pracy i przygotowań, doskonalenia techniki, zgrania i perfekcyjnego przygotowania ponad 20-osobowego zespołu. 

google_news