Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kalwaria Zebrzydowska: Utrudnienia w ruchu drogowym

Do Kalwarii Zebrzydowskiej zmierzają sznury samochodów z pątnikami. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, bowiem w najbliższych dniach przez niewielkie miasto przewinie się kilkaset tysięcy wiernych.

Komunikat policji:

W najbliższych dniach w Kalwarii Zebrzydowskiej i okolicach kierowcy mogą napotkać na duże utrudnienia w ruchu. W szczególności dotyczy to  ruchu tranzytowego na drodze krajowej K-52 i drodze wojewódzkiej W-953 w granicach miasta.

13 kwietnia 2017 roku ( Wielki Czwartek) w godzinach od 11.00 do 22.00

14 kwietnia 2017 roku ( Wielki Piątek) w godzinach od 4.30 do 15.00

W dniu 13 kwietnia 2017 (Wielki Czwartek) ruch kołowy na drogach powiatowych  relacji Kalwaria Zebrzydowska Stryszów, Kalwaria Zebrzydowska Palcza zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami Misteriów Wielkiego Tygodnia.

W dniu 14 kwietnia  2017 roku ruch kołowy na drodze powiatowej Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami Misteriów Wielkiego Tygodnia.

Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonach parkingów zostaną wystawione patrole Ruchu Drogowego.

Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska na ulicach i drogach gminnych przeznaczonych na lokalizację  parkingów dla samochodów osobowych i autokarów.

Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na w/w uroczystości, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in. z dróg K-7, K-28, K-44.

Za powstałe niedogodności przepraszamy i prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń policjantów biorących udział  w zabezpieczeniu uroczystości i kierujących ruchem.

Jednocześnie apelujemy do wiernych , aby parkowali swoje pojazdy w miejscach wskazanych przez policję i służby porządkowe. W pobliżu samego Klasztoru z pewnością nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdami w tym rejonie może okazać się niemożliwe.

Prosimy ponadto o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy Policji, Straży Ochrony Kolei , Druhów Straży Pożarnej, klasztornej służby porządkowej oraz osób nadzorujących porządek na wyznaczonych na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska parkingach.

Program Wielkiego Tygodnia w Kalwarii Zebrzydowskiej

Wielki Czwartek (13 kwietnia):

5.30  Odsłonięcie cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej, Godzinki

6.00  Nabożeństwo Eucharystyczne z kazaniem, poświęcenie „Wieczerzy Pańskiej” 13.00      Gorzkie Żale, Mandatum – „Umycie nóg Apostołom”,  Procesja pasyjna do Pałacu Kajfasza,  Wieczorny sąd „U Kajfasza”  Msza św. w Wieczerniku, adoracja Najśw. Sakramentu w Piwnicy PJ

19.30  Msza św. Wieczerzy Pańskiej (na Placu Rajskim)

Wielki Piątek (14 kwietnia):

6.00  Poranny sąd „U Kajfasza”

8.00  Dekret „U Piłata”,  Słowo pasterskie metropolity krakowskiego ks. arcbpa Marka  Jędraszewskiego   

8.30  Droga Krzyżowa na Wzgórze Ukrzyżowania, Liturgia Wielkiego Piątku przy kościele Ukrzyżowania – ks. bp Jan             Szkodoń

Komunia św. dla uczestników Liturgii od godz. 8.00 do 13.00 (krużganki Drogi Krzyżowej)

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pana Jezusa do Rezurekcji

Wielka Sobota (15 kwietnia):

8.00 Poświęcanie pokarmów w bazylice (co 15 min.) 

Zakończenie o godz. 16.00

19.00  Liturgia Wigilii Paschalnej

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (16 kwietnia)

Msze św.: 6.00, 9.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

6.00 Procesja rezurekcyjna z „Grobu Pańskiego” do bazyliki, msza św. (ks. bp Jan Szkodoń)

 

 

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments