Wydarzenia Bielsko-Biała

Kandydaci w naszej redakcji! (wideo)

Fot. Karolina Kruczek

W redakcji “Kroniki Beskidzkiej” i “beskidzkiej24” Jarosław Klimaszewski i Przemysław Drabek odpowiadali na pytania dziennikarzy i czytelników!

To pierwsze starcie kandydatów do fotela prezydenta Bielska-Białej po pierwszej turze wyborów, która – przypomnijmy – nie przyniosła rozstrzygnięcia. W drugiej turze zmierzą się kandydat Koalicji Obywatelskiej Jarosław Klimaszewski i kandydat Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Drabek.

Zanim jednak zmierzą się w wyborczym pojedynku 4 listopada, najpierw spotkali się w siedzibie naszej redakcji, by odpowiedzieć na konkretne i trudne pytania naszych dziennikarzy i czytelników.

Relacji z konfrontacji kandydatów szukajcie w kolejnym wydaniu “Kroniki Beskidzkiej” (ukaże się w środę 31 października).

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
24 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
henryk
henryk
2 lat temu

J a r o s ł a w !!! Faktycznie imię średnie,ale zagłosuję na niego.

Monika
Monika
2 lat temu

Brawo Drabek ma pan mój głos

Olga
Olga
2 lat temu

Przemysław Drabek może spokojnie wygrać jeśli dostanie poparcie od rządu w postaci szybciej zrealizowanej BDI (Beskidzkiej Drogi Integracyjnej do Krakowa) !!!

Tadeusz
Tadeusz
2 lat temu

“Grzegorz Schetyna w Bielsku-Białej: Wszystkie ręce na pokład. Przeciwko PiS.” …W czasie kampanii przestrzegaliśmy, że władza przekazana w ręce jednej partii politycznej, szczególnie tak specyficznej jak PiS, może skutkować problemami dla naszego kraju i dzisiaj to widzimy. Jest nam smutno, ale wyciągamy z tego wnioski i nigdy tego nie zaakceptujemy – powiedział Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej, która odbyła się w Bielsku-Białej…Władza należy się Nam w Ten Kraju. Wywrócimy go skutecznie i do końca.I zostanie ch.. d.. i k.. k…

bielszczanka
bielszczanka
2 lat temu

Słyszę,że pewien pan poseł,którego nawet dobrze sie w Kronice czyta,a który w I turze zdobył całe 2,5 procent wyżywa się na Klimaszewskim. Podpowiadam : ten okrągły wynik procentowy to też trochę wina Krywulta,no i Tuska. I jak tu żyć ?

Baśka
Baśka
2 lat temu

Mnie pasuje Klimaszewski,tylko to imię…Może ma jakieś drugie ?

benio
benio
2 lat temu

Feniks szukasz różnic. Jasne że ich nie znajdziesz teraz. Każdy mowi to co chcesz usłyszec,bo tak sa wyuczeni. Różnice przyjdą po wyborze. Jednemu z kandydatów będą przywozic instrukcje z W-wy.Paru takich specjalnych wysłannikow już się przez Bielsko przewinęło,na razie z miłymi uśmiechami,potem będą tu częściej,ale z “przepisami” na miasto. Zgadnijcie o którym kandydacie myślę

fan.
fan.
2 lat temu

Po stoliku widać,że śniadanko obfite. A pan Jarosław jeszcze potem na oscypka.

j.r.
j.r.
2 lat temu

No i nareszcie Kronika wzięła w obroty kandydatów ! Spodziewam się sensownych pytań,a nie bzdetów

WYBORCA
WYBORCA
2 lat temu

3 / 3
Gość: WYBORCA
Jarek Klimaszewski powinien wygrać w cuglach czy się to PiSiorom podoba czy nie .
A tak poważnie .
W sejmiku Województwa śląskiego będzie rządziła koalicja PO-SLD-PSL. Pan Klimaszewski jest członkiem Zarządu Regionu i kolegą Partyjnym Pana Marszałka Wojciecha Saługi , więc dla Bielska-Białej najlepsze co może być .
Dobre przełożenie i brak wojen partyjnych , Fundusze Unijne są w rękach Marszałka .Koalicja z ugrupowaniem Pana Okrzesika jest naturalna , mogą wiele swoich pomysłów realizować .
WYBIERAJCIE BIESZCZANIE mądrze i z rozsądkiem .

Igor
Igor
2 lat temu

może pytanie o PSZOK w Bielsku-Białej? debata się rozkręci i może wyjdzie publicznie kto tam bije kokosy 🙂

Syn marnotrawny
Syn marnotrawny
2 lat temu

Lubie takie debaty, bo doradcy musza siedziec w domu 🙂

Abrakadabra
Abrakadabra
2 lat temu

Ciekawe co z marnymi kopaczami i równie mizerną siatkówką… Tu też coś musi się zmienić!

Feniks
Feniks
2 lat temu

Jak obserwuję kampanie tych panów i słucham ich programów, to czasem wydaje mi się, że mówią dokładnie to samo. Ciekawe, czy potrafiliby wskazać czym różnią się ich programy… coś na zasadzie “znajdź 5 różnic”.

Papa Smerf
Papa Smerf
2 lat temu

Widzę, że większość zadaje pytania bardzo… merytoryczne. Ja bym zadał podstawowe. Przecież bycie prezydentem miasta to nie tylko zaszczyty, ale także koniecznosc posiadania wszechstronnej wiedzy, obowiązki i odpowiedzialność. Może tak dla przypomnienia, kiedy połączono Bielsko z Białą? 😉

bielszczanin
bielszczanin
2 lat temu

Ty sie Krysia do zarządu ciśniesz ? Niedoczekanie. Tam już długa kolejka głodnych i chętnych. Poza tym babeczki głupie nie sa,ale przyznasz,że trochę inne.

Krystyna
Krystyna
2 lat temu

Tak się zastanawiam dlaczego do tej pory we władzach miasta nie było ani jednej kobiety. Radne owszem są (ale jak na lekarstwo),nawet jedna kandydatka się odważyła,no i co ? Który z panów się ośmieli wziąć do zarządu mądrą panią ? A może myślą,że mądrych pań nie ma ?!

walek
walek
2 lat temu

Hej,ja nie kandydowałem,ale ci odpowiem. Bo tak zwany bebosir woli nic nie robić,bo zawsze sie można potknąć,więc lepiej siedzieć na krześle i “administrowa”,czyli akceptować faktury za wodę,prąd i ogrzewanie. I placić.

Lucynka
Lucynka
2 lat temu

Ja mam pytanie dlaczego w wielkiej hali i na miejskim stadionie jest tak mało imprez choć przecież kosztowały krocie ?

hen
hen
2 lat temu

Może ktoś wreszcie zada naprawdę trudne pytania,bo do tej pory te śmiechu warte “debaty” zaskakiwały nawet kandydatów swoją naiwnością

bielszczanin
bielszczanin
2 lat temu

Ty się fan rewolucji nie bój,bo rewolucja zjada swoje dzieci,więc może te też w końcu zje

fan
fan
2 lat temu

A ja się boję też w bielsku rewolucji,którą nasza władza robi w kraju. Uważam że to dość szczęśliwe i w miare bogate miasto dobrze poukładane (choć te masowe roboty na drogach dają w kość) i wolę iść dobrą stara drogą,a nie walczyć z wszystkim i wszystkimi jak ci młodzi (?) gniewni rewolucjoniści. A jak pan Drabek tez będzie chciał tu zrobić rewolucję ? Wolę NIE !

AgaJurek
AgaJurek
2 lat temu

A mnie cieszy,że obaj są młodzi. U pana Drabka martwią mnie te “warszawskie” poparcia,a to wiceminister a to wicepremier,a to wicewojewoda. To niestety wróży zamiast samodzielności w samorządzie – zależność. Takie sygnały uważam za zgubne,bo po słowach poparcia może ze stolicy dostawać też polecenia.

Jurek
Jurek
2 lat temu

No to kilka pytań do obu panów mam. Ciekawe czy redakcja odważy się je w moim imieniu zadać.