Wydarzenia Cieszyn

Kandydat na burmistrza: „Żeby Cieszyn był gotowy na przyszłość”

Fot. Michał Cichy

Dziś zaprezentował się kolejny komitet wyborczy wraz ze swoim kandydatem na burmistrza Cieszyna. Stało się to w dosyć niecodziennej, a na pewno odmiennej od dotychczasowych, scenerii.

W piątek swoich kandydatów – na cieszyńskim rynku – prezentował komitet wyborczy Siła Cieszyn. W niedzielę zaś Cieszyński Ruch Społeczny w Domu Narodowym. Odmienną formułę zaproponował Komitet Wyborczy Wyborców NOWE Cieszyn.

Prezentacja odbyła się w środę, 28 lutego, przy ul. Zamarskiej, czyli w miejscu, dokąd nie dojeżdża autobus miejski. Kandydatem tego komitetu na włodarza miasta jest Janusz Mendera.

– Spotykałem się wcześniej z osobami, które mieszkają w Cieszynie, dopytując, co według nich w tym mieście można zmienić i w ten sposób powstał nasz program. Program, który ma prowadzić do tego, żeby Cieszyn był gotowy na przyszłość – mówił wtedy Janusz Mendera.

Na co, po ewentualnej wygranej, NOWE Cieszyn zamierza kłaść szczególny nacisk? Na kwestie, związane z komunikacją publiczną, energetyką, miastem przyjaznym mieszkańcom (w tym niepełnosprawnym, referendach lokalnych zamiast konsultacji społecznych, czy też nad barterem w relacjach miasto – mieszkańcy. Mendera, bazując na własnym doświadczeniu zawodowym oferuje też działania na rzecz przedsiębiorców.

google_news
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rolka
Rolka
1 miesiąc temu

Czyżby w Cieszynie była ulica Zamarski? Czy autor p.Cichy nie powinien się najpierw doinformować? To zasadnicza różnica, ulica Zamarska w mieście Cieszyn i wieś Zamarski gmina Hazlach.

Cyfermen
Cyfermen
1 miesiąc temu

Wszyscy mają już serdecznie dość i po dziurki w nosie obecną Burmistrzynię. Obietnice niespełnione, dziurawe drogi, brak obiecanych parkingów, przepłacony tramwaj z kasy podatników, niepotrzebna pseudo trasa tramwajowa, niepotrzebny przystanek kolejowy UŚ, brak takowego na Małej Łące. Jeszcze teraz głupi pomysł z pseudo winnicą na Liburni.

Roksana
Roksana
1 miesiąc temu

Do koryta sznurem,a obietnice wyborcze wszyscy wiedzą jak się kończą…

Zdzichu
Zdzichu
1 miesiąc temu

Szymon miał jego głos.

zwykły Kowalski
zwykły Kowalski
1 miesiąc temu

A skąd będzie miał na to pieniądze. Teraz nowy włodarz powinien raczej myśleć jak ściągnąć przedsiębiorców, żeby miasto miało pieniądze z podatków na spłacanie długów i realizację ambitnych celów.

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Proszę o zapoznanie się z naszym programem

Joanna Scheuring-Wielgus
Joanna Scheuring-Wielgus
1 miesiąc temu

“Dość dyktatury kobiet! Dość dyktatury kobiet!”

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

Cóż, postulaty fajne tyle, że nierealne. Nie ma takiego miasta gdzie wszędzie dojeżdżają autobusy, po drugie jaka populacja mieszka na Zamarskiej, ile osób będzie woził ten autobus, dwóch, jednego? Co do biogazowni i elektrowni przy oczyszczalni to podobnie księżycowy pomysł, sorry, ścieki z Cieszyna mogą wystarczyć na zasilenie co najwyżej Marklowic przy gigantycznych kosztach instalacji.Kochani, trochę wiedzy technicznej, ekonomicznej, jako przedsiębiorcy powinniście mieć.
Gdybyście zaproponowali budowę przy oczyszczalni nowoczesnej, bezzapachowej spalarni odpadów byłbym obiema rękami za. Bo na tym miasto może dobrze zarobić.

nie wiadomo
nie wiadomo
1 miesiąc temu

Pogodzi mężczyzna dwie kobiety? – będzie trudno jedną, która całą kadencję robiła kampanię wyborczą, ale nie niemożliwe.

Śledząc media
Śledząc media
1 miesiąc temu

Redakcja Beskidzkiej i GZC już się określiła. Napisała osobne artykuły o Wowrzeczce i Menderze ale o Staszkiewicz nie wspomnieli ani słowa. Do tego red. Cichy nie potrafi odróżnić soboty od niedzieli bo wtedy CRS miał konwencję w Cieszynie.

Tomasz
Tomasz
1 miesiąc temu

Po co wspominać 5 letnia kadencja mówi wszystko:)

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

Redakcja otrzymała prośbę od CRS i Staszkiewicz by jej kampanii nie publikować na stronach Beskidzkiej. A to z powodu dziesiątków pytań i komentarzy na które nie będzie odpowiedzi.
Na przykład jak to się stało że dług Cieszyna w 2024 roku wynosi 109 mln zł? Przy 230 mln dochodu gminy. Gdzie ta kasa?

proste jak drut w kieszeni
proste jak drut w kieszeni
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

Trzeba spytać Komisję Rewizyjną – organ kontrolny, który jest fikcją nie tylko w samorządzie cieszyńskim i tutaj dopiero nie ma mocnych aby rozliczyć

proste jak drut w kieszeni
proste jak drut w kieszeni
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

Czyli proszę pana, dług dopuszczała Rada Miejska a w niej pani kandydatka na burmistrz.

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

A cóż ona mogła z 3-ma głosami.

wymienić do pnia
wymienić do pnia
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

Bezradna radna, jak zwykle. Niechby diety nie brała jak nic nie mogła.
Jaka pewność, że teraz będzie mogła?