Bielsko-Biała Sport

Karol Danielak zawodnikiem Podbeskidzia

Fot. TS Podbeskidzie/Jakub Ziemianin

Szeregi Podbeskidzia zasilił 27-letni Karol Danielak. Z bielskim klubem związał się dwuletnim kontraktem.

Może występować zarówno na pozycji bocznego obrońcy oraz jako skrzydłowy. Wcześniej reprezentował barwy Arki Gdynia, z którą sięgnął po Superpuchar Polski.

Danielak jest wychowankiem Jaroty Jarocin – to tam urodził się i grał w piłkę w młodzieżowych zespołach. W wieku 24 lat trafił do Chrobrego Głogów. Wystarczyło mu pół roku, aby przekonać do siebie trenerów Pogoni Szczecin, do której przeszedł w styczniu 2015 roku. W swoim pierwszym sezonie w Szczecinie rozegrał 11 spotkań i był pewnym punktem drużyny. Po półtora roku gry w barwach Pogoni odszedł na wypożyczenie do Zawiszy Bydgoszcz.

Po powrocie z wypożyczenia nie udało się mu porozumieć z władzami Pogoni i z dorobkiem 22 spotkań w Ekstraklasie opuścił “Portowców” i ponownie trafił do Chrobrego Głogów. W barwach pierwszoligowca rozegrał dwa sezony, a dobra postawa zaowocowała kolejnym transferem na północ Polski – zgłosiła się Arka Gdynia.

Danielak udanie wszedł w sezon – zadebiutował już w pierwszym oficjalnym meczu w barwach “Arkowców” o Superpuchar Polski i przywiózł trofeum do Gdyni!

google_news