Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Kasia Cerekwicka, Kabaret Jurki i Kordian, czyli Święto Zabawki Ludowej w Stryszawie! WIDEO

Fot. GOK Stryszawa

Kolejny weekend koniecznie warto sobie zarezerwować na wyśmienitą zabawę w Stryszawie! Tam podczas 27. Święta Zabawki Ludowej wystąpią między innymi Kasia Cerekwicka i Kabaret Jurki!

Święto Zabawki Ludowej w Stryszawie to impreza z wieloletnią tradycją, której nie trzeba specjalnie reklamować. Tegoroczna edycja potrwa od 31 maja do 2 czerwca. Wśród wielu atrakcji ciekawie zapowiada się zwłaszcza sobota (1 czerwca) gdzie oprócz występów lokalnych kapel i pokazów tańca oraz pokazów cheerleaderek na scenie pojawi się gwiazda wieczoru Kasia Cerekwicka z zespołem. Ale i w niedzielę (2 czerwca) nie zabraknie wielu ciekawych występów, w tym zespołów regionalnych, a między innymi publikę do łez rozbawiać będzie popularny Kabaret Jurki. Gwiazdą wieczoru będzie tym razem Kordian z zespołem.

– W tym roku nasza impreza została zakwalifikowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego do unikatowych wydarzeń kulturalnych pod nazwą „Wizytówki Małopolski”. To projekt obejmujący najbardziej rozpoznawalne i posiadające swój indywidualny, unikatowy charakter wydarzenia odbywające się w naszym regionie – podkreśla Piotr Pochopień z Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie, który jest głównym organizatorem imprezy.

Fot. GOK Stryszawa

google_news