Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kask na stoku obowiązkowy!

Fot. FB/GOPR Beskidy

– Niezależnie od wieku, poziomu umiejętności, czy pogody warto mieć na głowie kask! W wielu wypadkach pozwala on uniknąć poważnych obrażeń głowy.

Powyższe napisali na Facebooku ratownicy z Grupy Beskidzkiej GOPR, dołączając do tej przestrogi zdjęcie kasku narciarza, który podczas szusów w Brennej przewrócił się i walnął głową w stok (foto powyżej). W efekcie stracił na chwilę przytomność, a po jej odzyskaniu nie pamiętał momentu upadku. Narciarzem zajęli się GOPR-owcy i przekazali go pogotowiu.

– Dziś wiemy, że skończyło się na wstrząśnieniu mózgu, choć mogło o wiele gorzej. Dlatego zalecamy jazdę w kasku! – czytamy we wpisie.

Fot. FB/GOPR Beskidy

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franuś
Franuś
5 lat temu

Jeśli w tekście jest: “warto mieć kask” a dalej:”zalecamy jazdę w kasku” to znaczy, że jest obowiązkowy jak w tytule?

Jędrek
Jędrek
5 lat temu
Reply to  Franuś

Obowiązkowy jest tylko dla osób do 16 roku życia.

Maja
Maja
5 lat temu
Reply to  Franuś

Ja także miałam wypadek na nartach uderzając głowa o twardy zlodowacialy śnieg na stoki,miałam wtedy 18lat i kask na głowie choć nie lubiłam z nim jeździć gdyby nie kask skonczyloby się to o wiele gorzej A tak tylko 7dni noszenia kołnierza ortopedycznego. Także uważam że na każdym stoku czy to w górach czy na miejscowych stokach powinien byc obowiązek noszenia kaskow, nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych, kask może uratować życie