Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kaskadowy pomiar prędkości – na dziś zapowiedziano wzmożone kontrole

Zdjęcie poglądowe. Fot. Policja

Policjanci ruchu drogowego w całej Polsce prowadzą dzisiaj działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Mundurowi apelują o rozwagę za kierownicą.

Policjanci objęli nadzorem miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, a przyczyną ich jest nadmierna prędkość. Kaskadowy pomiar prędkości prowadzony jest przez policjantów wyposażonych w ręczne mierniki prędkości, w kilku miejscach i na tym samym odcinku drogi. Nie zabraknie też dynamicznych kontroli. Policjanci ruchu drogowego w radiowozach z wideorejestratorami będą w zdecydowany i konsekwentny sposób egzekwować od kierujących przestrzegania przepisów drogowych, w tym ograniczeń prędkości.

– Przypominamy, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości często jest przyczyną poważnych wypadków drogowych, których skutkiem są ciężkie obrażenia ciała, a nawet utrata życia. Pamiętajmy – kierując pojazdem jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale też za innych użytkowników dróg – głosi policyjny komunikat.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec powiatu żywieckiego
Mieszkaniec powiatu żywieckiego
1 rok temu

A mnie zastanawia, jak to jest, że w centrum miasta Żywiec nie da się spokojnie posiedzieć na rynku, bo na drodze obok panuje wolna amerykanka, d***l jeden z drugim myślą, że są fajni jak przyjadą jakimś pseudo tuningiem z odpustu ulicą Komorowskich i po skręceniu w Kościuszki ile fabryka daje… pisk palonych opon i ryk silnika bez tłumika sprawia, że aż w uszach dzwoni, do skrzyżowania z ulicą zamkową potrafią mięć koło setki zwłaszcza motocykle. Czy w centrum miasta nie obowiązują przepisy obszaru zabudowanego? Czy pojazdy nie spełniające wymogów odnośnie emitowanego hałasu mogą bezkarnie jeździć po drogach? Gdzie jest Policja?… Czytaj więcej »