Wydarzenia Żywiec

Katastrofa szybowca. Zginął członek aeroklubu „Żar”

Fot. FB Aeroklub Żar

Podczas zawodów szybowcowych w Wielkopolsce zginął Przemysław Łośko, członek i w 2014 roku prezes Górskiej Szkoły Szybowcowej „Żar” Aeroklubu Polskiego.

15 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim odbywały się szybowcowe mistrzostwa Polski „Ostrów Glide”. Brał w nich udział Przemysław Łośko. Do tragicznego wypadku doszło około 13.30. Szybowiec runął na ziemię w miejscowości Szczury. Pilot zginął na miejscu. Z przekazów medialnych wynikało, że szybowiec mógł wpaść w wir powietrzny, a świadkowie widzieli jak spada pionowo na ziemię. Tego dnia wiał silny wiatr. Przyczynę katastrofy wyjaśni jednak dopiero Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Przemysław Łośko, mieszkający w Żarkach pod Częstochową, był członkiem Górskiej Szkoły Szybowcowej „Żar” Aeroklubu Polskiego. Od 11 lipca 2014 roku – przez pół roku – pełnił funkcję jej prezesa.

4
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
AKlubB.BDysikJack Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AKlub
Gość
AKlub

W Krainie Wiecznych Lotów, Przemku …

Dysik
Gość
Dysik

Strata strata strata Wielkiego Człowieka serce płacze … no cóż widocznie tam na gorze czekały inne projekty i wyzwania którym tylko św pamięci Przemek mógł podołać !!!
Kondolencje dla rodziny i przyjaciół.
Spoczywaj w pokoju Przemku.
Do zobaczenia tam gdzieś przy kolejnym projekcie ✈️✈️✈️

B.B
Gość
B.B

Oj tak serce płacze .Moje kondolencje dla całej rodziny i przyjaciół .Miał tyle planów !!! Spoczywaj Przemku w pokoju (*)(*)(*)

Jack
Gość
Jack

Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół ! (*) (*) (*)