Kultura i rozrywka Wadowice

Każdy może być artystą

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach wraz z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Biblioteką Publiczną im. Stanisława Wyspiańskiego i Wydawnictwem św. Stanisława BM w Krakowie zaprasza do czytania i dzielenia się interpretacjami utworów poetyckich i dramatycznych Karola Wojtyły.

Epizod literacki to wciąż mało znany wątek w życiu przyszłego Papieża. Tymczasem w zbiorach papieskiego Muzeum jest miedzy innymi rękopis pierwszego z jego wierszy, gdy w 1938 roku na przyjęciu po maturze młody Karol wpisał się do pamiętnika swojego koleżance Danucie Pukło.

W ramach projektu „Wojtyła od-czytany” co tydzień prezentowane jest wykonanie jednego utworu przez gości placówki. Muzeum zachęca, by własne interpretacje prezentować za pośrednictwem Facebooka.

Do 18 lipca można to zrobić na stronie wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/919771491853939/?active_tab=about, albo oznaczając @domjp2 lub #wojtylaodczytany na profilach w mediach społecznościowych.

Organizatorzy przedsięwzięcia apelują: Pamiętajcie, aby zmienić status wpisu na publiczny, inaczej nie będziemy mogli tego zobaczyć i udostępnić także na naszym muzealnym profilu! Publikując filmiki pamiętajcie o zasadach obowiązujących na Facebooku i nie publikujcie występów i wizerunków innych osób bez ich zgody.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments