Sport Wadowice

Kibice Beskidu kontra COVID-19

Oprawa meczu zorganizowana przez kibiców Beskidu. Fot. Bogdan Szpila

Fani andrychowskiego Beskidu angażują się w walkę z koronawirusem.

Nie jest tajemnicą, że pracownicy służby zdrowia borykają się z brakiem podstawowych środków ochrony. Na pomoc spieszą kibice andrychowskiego Beskidu. W specjalnej odezwie fani piłkarskiego klubu spod Pańskiej Góry napisali:

“Koledzy i koleżanki, oraz wszyscy ludzie dobrej woli – w naszym imieniu prosimy Was o pomoc dla Ratowników Medycznych z Powiatu Wadowickiego, którym już dziś brakuje profesjonalnego sprzętu ratującego życie Wasze oraz Waszych bliskich. Jak dobrze wiecie każdej godziny, w całym kraju przybywa osób zarażonych Koronawirusem (COVID-19) i na te chwilę liczba ta rośnie w niepokojącym tempie – alarmują fani piłkarskiego klubu spod Pańskiej Góry. – Sprawa jest bardzo poważna, paramedycy potrzebują na te chwilę 10000 masek z filtrami FFP3, 5000 kombinezonów ochronnych, a także żele i płyny dezynfekujące oraz gogle w ogromnej ilości. Posiadana ilość tych niezbędnych rzeczy to obecnie zaledwie kilkanaście sztuk. Czas na szybką reakcję z naszej strony i pomoc ludziom, dla których pomoc drugiemu człowiekowi to nie tylko praca i sposób na życie, ale prawdziwa misja oraz pasja, podobnie jak dla nas kibicowanie swojemu klubowi (…). Wszystkie zebrane środki przekażemy niezwłocznie Ratownikom lub zakupimy we własnym zakresie potrzebne rzeczy i dostarczymy do jednostki w Wadowicach.”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
inżynier
inżynier
3 miesięcy temu

Nie tylko oni – ale BRAWO BESKID!!! Zbierają praktycznie wszystkie kluby, bojówki i grupy Ultras.W Bielsku pomaga i Stal i Podbeskidzie. Kibice jak zwykle pierwsi bronią ojczyzny – nie to co lewactwo – sztury, jandy, ostaszewskie i inne kanalie. Gdzie teraz jesteście lewaczki? Ile pieniązków przekazaliście? Ile uszyliście maseczek czy kupiliście kombinezonów? Może zrobiliście ratownikom kanapkę czy kupiliście obiad?

Ułan Beskidzki
Ułan Beskidzki
3 miesięcy temu
Reply to  inżynier

Celnie!

Dana
Dana
3 miesięcy temu

Uważam, że teraz też powinno się przekazywać 1% z podatku na walkę z koronawirusem. Możemy sobie samym w ten sposób pomoc.

Remi
Remi
3 miesięcy temu

Może zgłoście się po dwa miliardy do TVP, oni i tak tego nie potrzebują, tylko to przewalą na polityczną propagandę.

inżynier
inżynier
3 miesięcy temu
Reply to  Remi

Nie zrzędź bo nudni jesteście – uszyj maseczkę, zrób zbiórkę, kup ratownikom jakąś szamę – PRZYDAJ SIĘ. A jak nie to siedź w swoim apartamencie I NIE PRZESZKADZAJ!