Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Oświęcim

Kiedy w tym roku będzie Tydzień Kultury Beskidzkiej?

Fot. Materiał prasowy

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej poinformował o terminie, w którym odbędzie się tegoroczny 61. Tydzień Kultury Beskidzkiej.

Ten wyjątkowy maraton folkloru rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 4 sierpnia w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu. Od 27 do 30 lipca potrwa 55. Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywcu, a od 31 lipca do 2 sierpnia 33. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne również w Żywcu. Nie zabraknie imprez towarzyszących takich jak: 29. Festyn Istebniański w Istebnej (27 – 28 lipca), 76. Gorolski Święto w Jabłonkowie (2 – 4 sierpnia) i 45. Wawrzyńcowe Hudy w Ujsołach (3 – 4 sierpnia).

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon Piątek -Kandydat na Burmistrza Miasta Żywca
Szymon Piątek -Kandydat na Burmistrza Miasta Żywca
25 dni temu

Kultura Beskidów to nie tylko folklor wyrażany strojem czy tańcem na scenie. Zagadnień, które powinny ożywić żywiecką część Tygodnia Kultury Beskidzkiej, jest wiele. Moja wizja tego Festiwalu to góralskie Jam session – taneczne przy muzyce kapel góralskich biorących udział w Festiwalu. Proponuję również towarzyszące imprezie aktywizujące uczestników TKB warsztaty dla dzieci i dorosłych z tradycyjnych oraz obecnie popularnych dziedzin sztuki. Mile widziane byłyby także wernisaże i wystawy regionalnych artystów. Ważną atrakcją TKB powinien być ,,Jarmark Beskidzki” połączony z prezentacją twórczości rzemieślników oraz artystów ludowych oraz koncept kulinarny ,,Smaki Beskidu”. Taki kształt imprezy umożliwi: – aktywizację lokalnych twórców ludowych, – wspieranie… Czytaj więcej »