Wydarzenia Żywiec

Kiedy wybory uzupełniające na sołtysa w Tresnej?

Fot. UG Czernichów

Po rezygnacji z funkcji sołtysa Tresnej Marii Pantoł znany jest już termin wyborów uzupełniających na sołtysa tego sołectwa.

Wójt gminy Czernichów Barbara Kos-Harat poinformowała, że wybory nowego sołtysa odbędą się podczas zebrania wiejskiego mieszkańców Tresnej, które rozpocznie się 24 października o 15.30 w remizie OSP Czernichów-Tresna. W przypadku braku frekwencji drugi termin wyznacza się na 16.00.

O tym, dlaczego Maria Pantoł zrezygnowała z funkcji sołtysa Tresnej można przeczytać w najnowszym wydaniu “Kroniki Beskidzkiej” w dodatku “Żywiecka Kronika Beskidzka” na str. 38. Tygodnik można zakupić w kioskach, sklepach z prasą lub na stacjach paliw albo poprzez e-wydanie – TUTAJ.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

W dobie internetu, pandemii – wybieranie i sołtysa bez archaicznego w regulaminie zapisu, że drugi termin w przypadku braku frekwencji – za pół godziny. Mamy XXI wiek a nie rozwiązanie z XX wieku udające, że mała frekwencja zostaje załatwiona za pół godziny.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Najpewniej zrezygnowała z przyczyn zdrowotnych a może już za długo pełniła funkcję i była zmęczona. Nic złego, że podmiana tylko pytanie w jaki sposób będzie wybrany nowy sołtys: ilu kandydatów póki co nie wiadomo i czy będzie wiadomo?, zgłoszeni zostaną dopiero na zebraniu? i to na Wiejskim a nie Sołeckim? Jaka reprezentacja wsi wybierze, przekroczy 5 % czy też będzie w granicach błędu statystycznego 3 %?