Na sygnale Oświęcim

Kierowała po amfetaminie

Zdjęcie poglądowe

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali w Łękach 45-letnią mieszkankę Kęt podejrzaną o posiadanie amfetaminy i kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających.

Do zatrzymania doszło na ulicy Piastowskiej.

Policjanci zauważyli, że kierowca bmw nie trzyma prostego toru jazdy. Pojechali za autem dając kierowcy sygnały do zatrzymania się. Gdy pojazd zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą siedziała 45-letnia kęczanka. Badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie kobiety wykazał on obecność amfetaminy i metaamfetaminy. Podczas przeszukania torebki policjanci znaleźli pięć woreczków z amfetaminą. Kolejne środki odurzające w postaci woreczka z kilkudziesięcioma porcjami amfetaminy ujawniono przeszukując mieszkanie kobiety. 45-latka została zatrzymana. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających do badań toksykologicznych została pobrana krew. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci z komisariatu w Kętach ustalają również czy zatrzymana kobieta trudniła się także rozprowadzaniem środków odurzających – podkreśla aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także co najmniej 3-letni zakaz kierowania i wysoka grzywna. Z kolei za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments