Na sygnale Sucha Beskidzka

Kierowca bez uprawnień, a za to pasażerowie z narkotykami

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Na terenie powiatu suskiego policjanci zatrzymali do kontroli busa forda transita. Jak się okazało kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu, a jego dwóch pasażerów posiadało przy sobie narkotyki.

Jak informuje aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej, kilka dni temu policjanci zatrzymali do kontroli forda transita.

Za kierownicą siedział 22-latek, który jak się później okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdów. W środku, jako pasażer, siedział dobrze znany policjantom 27-latek, który w minionym tygodniu był zatrzymywany za posiadanie narkotyków. Mężczyzna ponownie posiadał przy sobie znaczną ilość białego proszku, którym okazał się mefedron. Drugi z pasażerów również miał narkotyki w postaci prawie 29 gram suszu marihuany. Cała trójka mężczyzn została zatrzymana. 22-letni mieszkaniec powiatu suskiego odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Za to naruszenie przepisów policjanci obligatoryjnie kierują wniosek o ukaranie do sądu, który może nałożyć grzywnę w wysokości od 1 500 złotych do 30 000 złotych. 22-letniemu pasażerowi za posiadanie suszu marihuany grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei 27-latek trafił do tymczasowego aresztu na trzy miesiące. W związku z posiadaniem znacznej ilości substancji psychotropowych grozi kara od jednego do 10 lat pozbawienia wolności – podkreśla Wojciech Copija.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Księgowy
Księgowy
26 dni temu

Brawo.Ładna kumulacja.szanuję zwłaszcza za tych dwóch podludzi.

Antek
Antek
27 dni temu

Kierowca powinien auto pchać aż do miejsca zamieszkania a ci dwaj dealerzy powinni środki odurzające w miejscu zatrzymania w całości skonsumować .