Na sygnale Sucha Beskidzka

Kierowca bez uprawnień, a za to pasażerowie z narkotykami

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Na terenie powiatu suskiego policjanci zatrzymali do kontroli busa forda transita. Jak się okazało kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu, a jego dwóch pasażerów posiadało przy sobie narkotyki.

Jak informuje aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej, kilka dni temu policjanci zatrzymali do kontroli forda transita.

Za kierownicą siedział 22-latek, który jak się później okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdów. W środku, jako pasażer, siedział dobrze znany policjantom 27-latek, który w minionym tygodniu był zatrzymywany za posiadanie narkotyków. Mężczyzna ponownie posiadał przy sobie znaczną ilość białego proszku, którym okazał się mefedron. Drugi z pasażerów również miał narkotyki w postaci prawie 29 gram suszu marihuany. Cała trójka mężczyzn została zatrzymana. 22-letni mieszkaniec powiatu suskiego odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Za to naruszenie przepisów policjanci obligatoryjnie kierują wniosek o ukaranie do sądu, który może nałożyć grzywnę w wysokości od 1 500 złotych do 30 000 złotych. 22-letniemu pasażerowi za posiadanie suszu marihuany grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei 27-latek trafił do tymczasowego aresztu na trzy miesiące. W związku z posiadaniem znacznej ilości substancji psychotropowych grozi kara od jednego do 10 lat pozbawienia wolności – podkreśla Wojciech Copija.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Księgowy
Księgowy
8 miesięcy temu

Brawo.Ładna kumulacja.szanuję zwłaszcza za tych dwóch podludzi.

Antek
Antek
8 miesięcy temu

Kierowca powinien auto pchać aż do miejsca zamieszkania a ci dwaj dealerzy powinni środki odurzające w miejscu zatrzymania w całości skonsumować .