Na sygnale Żywiec Wadowice Oświęcim

Kierowca był pod wpływem. Wiózł pasażera poszukiwanego listem gończym

Nawet 2 lata w więzieniu może spędzić 21-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Jak się okazało, popełnione wykroczenie było tylko początkiem jego problemów. Nie bez winy okazał się również jego pasażer, który prosto z samochodu trafił do aresztu.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego żywieckiej Komendy Policji pełnili służbę w Żywcu na ulicy Krakowskiej. Około 15.30 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem 21-latka, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 18 km/h. Podczas wykonywania czynności policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Gdy sprawdzili jego stan trzeźwości okazało się, że się nie mylili, 21-latek miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Uwagę policjantów zwrócił również nerwowo zachowujący się 27-letni pasażer samochodu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Wadowicach. Ukrywał się, bo do odbycia miał karę pozbawienia wolności. 27-latek prosto z samochodu trafił do aresztu.

Z kolei 21-letni kierowca za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości w więzieniu może spędzić nawet 2 lata. Otrzymał również mandat karny za popełnione wykroczenie drogowe.

google_news