Na sygnale Oświęcim

Kierowca skody zasnął za kierownicą? Wywrotka ciężarówki i 5 osób w szpitalu

Zdjęcia: KPP w Oświęcimiu

Dziś w nocy doszło do fatalnie wyglądającej kraksy na drodze krajowej nr 52. Pięć osób wylądowało w szpitalu, jednak u wszystkich skończyło się na stłuczeniach.

Zdarzenie miało miejsce 50 minut po północy na ul. Bielskiej w Bulowicach. – Jak wstępnie ustalili policjanci, 43-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego prowadzący skodę zjechał na przeciwległy pas ruchu. Jadący tym pasem w przeciwnym kierunku 33-letni kierowca ciężarówki marki Volvo, aby uniknąć czołowego zderzenia, podjął manewr hamowania, w wyniku którego cysterna wywróciła się na bok jedynie lekko uderzając w skodę – opisuje Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej policji.

Do szpitala na badania zostali przewiezieni kierowca ciężarówki, kierowca skody oraz troje jego pasażerów – żona i dwoje dzieci w wieku 12 i 16 lat. W wyniku zdarzenia doznali jedynie stłuczeń.

Sprawca kolizji został ukarany mandatem. Prawdopodobną przyczyną kolizji było zaśnięcie kierowcy podczas prowadzenia pojazdu.

Droga w miejscu kraksy ciągle jest nieprzejezdna. – Niestety utrudnienia potrwają dłużej z uwagi na potrzebę ściągnięcia kolejnego specjalistycznego sprzętu. Trwa przepompowywanie cementu – poinformowała o 11.30 Małgorzata Jurecka.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments