Wydarzenia Cieszyn

Kierowcy przygotujcie się na utrudnienia w ruchu podczas Święta Trzech Braci

Fot. mat. prasowe

W najbliższy weekend mieszkańcy Cieszyna będą się bawili na Święcie Trzech Braci. Niestety oznacza to także, że kierowców czekają spore utrudnienia w centrum miasta.

Jak informuje Dom Narodowy, zmiany w organizacji ruchu w centrum Cieszyna nastąpią 13-17 czerwca. „Od godz. 0.00 w nocy z 12 na13 czerwca (środa/czwartek) nastąpi zamknięcie ruchu samochodowego na Starym Targu. Obowiązywał będzie całkowity zakaz parkowania oraz ruchu samochodów aż do zakończenia ŚTB i uprzątnięcia terenu w dniu 17 czerwca (poniedziałek)” – ostrzegają organizatorzy Święta Trzech Braci.

„Ponadto w związku z organizacją imprezy masowej w dniach 14 i 15 czerwca (piątek i sobota) w godz. 15.00-23.59 wyłączone z ruchu będą: ul. Matejki, rynek oraz fragment ulicy Menniczej (od Rynku do ul. Olszaka). Ruch pojazdów zostanie ograniczony tylko do mieszkańców i zaopatrzenia. Prosimy także nie parkować pojazdów wzdłuż ul. Matejki” – apeluje Dom Narodowy.

Objazd do ul. Menniczej będzie poprowadzony ulicami: Kochanowskiego – Limanowskiego – Ratuszową – placem Dominikańskim – Olszaka. Ponadto 14 czerwca (piątek) w godz. 16.30-17.00 na czas przemarszu korowodu zostanie całkowicie zamknięta ul. Mennicza, ul. Głęboka i fragment ulicy Zamkowej do Mostu Przyjaźni.

„Ponadto informujemy, że w dniach 14.06-16.06. w godzinach 10.00-22.00 będzie udostępniony parking na terenie Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie przy ul. Liburnia 4. Kierowców przepraszamy za utrudnienia i prosimy o dostosowanie się do znaków oraz poleceń służb porządkowych!” – piszą organizatorzy miejskiego święta.

google_news