Na sygnale Wadowice

Kierowcy w miarę się pilnowali

Wadowiccy policjanci podsumowali weekendową akcję “Znicz”. Oceniają, że okres od 31 października do 3 listopada minął spokojnie, choć nie do końca tak było.

– Podczas wzmożonych kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, brawurę kierowców i ich trzeźwość. Sprawdzali też stan techniczny pojazdów oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach, a kierowcy i pozostali pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa – mówi Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Wspomina, że nad bezpieczeństwem tych, którzy odwiedzali w świąteczne dni groby bliskich czuwało 264 policjantów (w tym 81 z Wydziału Ruchu Drogowego) oraz 14 funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Z jej wyliczeń wynika, że w trakcie weekendu na terenie powiatu wadowickiego doszło do 14 zdarzeń drogowych, w tym 1 wypadku, w którym poszkodowane zostały 3 osoby. 13 pozostałych zaliczono do kolizji. Policjanci zatrzymali przy tym trzech nietrzeźwych kierowców, a także jednego kierującego, który posiada orzeczony wyrokiem sądu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych .

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments